Kimdir

Akbank Yeni Genel Müdürü Cenk Kaan Gür Kimdir, Kaç Yaşında? Cenk Kaan Gür Hayatı ve Biyografisi

Akbank Yeni Genel Müdürü Cenk Kaan Gür Kimdir, Kaç Yaşında? Cenk Kaan Gür Hayatı ve Biyografisi. Özgür Demirtaş‘ın istifa etmesi sonrasında Akbank Yeni Genel Müdürü olan Cenk Kaan Gür Nereli? Cenk Kaan Gür Ne Mezunu? araştırılmakta. Gelin birlikte Cenk Kaan Gür hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Cenk Kaan Gür Kimdir?

akbank yeni genel muduru cenk kaan gur kimdir

Akbank Yönetiminde Genel Müdür olan Özgür Demirtaş’ın geçtiğimiz günlerde istifa etmesi üzerine Akbank Yeni Genel Müdürü olarak görevlendirilen Cenk Kaan Gür Kimdir? araştırılmakta. Başarılı bir eğitim hayatı ve 30 yılı aşkın iş tecrübesi ile bilinmektedir. Akbank tarafından KAP üzerinden yayımlanan resmi açıklamada “Yönetim Kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda ve 2 Ekim 2023’ten geçerli olmak üzere:

· Bankamızda 2012 yılından beri Genel Müdürlük görevini yürüten Sayın Sabri Hakan Binbaşgil, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Üye olarak atanmıştır.

· Sayın Eyüp Engin, Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

· Sayın Cenk Kaan Gür’ün Genel Müdür olarak atanması kararlaştırılmıştır.

· Yönetim Kurulu üyesi Sayın Özgür Demirtaş’ın görevinden istifası kabul edilmiştir.” denilerek yapılan atamalar duyuruldu.

açıklaması yapılmaktadır. Peki ama Cenk Kaan Gür Kimdir? yazımızın devamında tüm detayları bulabilirsiniz.


Cenk Kaan Gür Hayatı ve Biyografisi

cenk kaan gur hayati ve biyografisi

Uzun yıllardır Bankalarda görev alan ve başarıları ile günden güne kariyerinde hedeflerine ulaşan Cenk Kaan Gür eğitim hayatından kısaca bahsedelim. Gazi Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden mezun olan Gür, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Executive MBA’da ise yüksek lisansını tamamlamıştır. Başarılı bir eğitim hayatının ardından ise sırası ile Garanti Bankası’nda Kurumsal, Ticari ve KOBİ Bankacılığı alanlarında Şube ve Bölge Müdürlüğü’nü takiben KOBİ işkolundan sorumlu Pazarlama Koordinatörlüğü görevlerini yaparak iş hayatına giriş yapmıştır.

Bu süreçte kariyerini daha da zirveye taşımak için çaba harcayan Gür, 2011 yılında OBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevi ile Akbank’a katıldı. Ardından 2013 yılı ile 2017 yılları arasında ise Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret bölümlerinin de içerisinde yer aldığı Ticari Bankacılık iş kolundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaya devam etti. 2 Ekim 2023 itibariyle Akbank Genel Müdürü olarak yeni kariyerine devam etmektedir.

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu