Kimdir

Mehmet Yıldız Kimdir, Nerelidir? Mehmet Yıldız Hayatı ve Biyografisi

Mehmet Yıldız Kimdir, Nerelidir? Mehmet Yıldız Hayatı ve Biyografisi. Aslında matematik öğretmeni olan Mehmet Yıldız Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilmekte. Özellikle Youtube kanalındaki çektiği ve yayınladığı videoları beğenileri toplayan Mehmet Yıldız hangi cemaatten? Mehmet yıldız Eşi Kim? Hayalhanem Youtube kanalında video içeriği üreten Mehmet Yıldız Alevimi? Gelin birlikte Mehmet Yıldız Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Mehmet Yıldız Kimdir?

mehmet yildiz kimdir nerelidir kac yasinda

Youtubeda Hayalhanem kanalında video içeriği üreticiliği yapan Mehmet Yıldız, aslında matematik öğretmenliği okumuştur. Ardından konuşmacılık yazarlık yapan Mehmet Yıldız bir dönem sunuculukta yapmıştır. 1987 yılında İzmir’de doğan Mehmet Yıldız, 2022 yılı itibari ile 35 yaşındadır ve aslen İzmirlidir. Bir dönem radyoda çalışan ve sunuculuk da yapa Mehmet Yıldız son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı.

Küçük Yaşta Risale-i Nur okumaya başlayan Mehmet Yıldız Youtube Kanalı Hayalhanemde sohbetler yapmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz zamanlarda  Dost TV’de Sözler Köşkü programında sunuculuk yapmıştır.  Bununla birlikte 2015 yılında kitap yazmaya başlamış ve günümüze kadar toplamda 3 kitap yazmıştır.


Mehmet Yıldız Hayatı ve Biyografisi

mehmet yildiz hayati ve biyografisi

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Mehmet Yıldız, Kendi sayfasında aslen Mersin’li alevi bir ailenin Mehmet Yıldız isminde tantuniyi çok seven bir ferdi olarak büyüdüm yazmaktadır.  İzmir’de dünyaya geldi. Eğitim hayatına İzmir’de başladı. Ardından Mersin’e geldi. Mersin Ticaret Sanayi Odası Anadolu lisesinden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Ege Üniversitesi Matematik bölümünde devam etti. Ardından akademik kariyerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Yüksek lisans yaparak tamamladı.

Üniversite eğitiminin ardından Dost tv ekranlarında Sözler Köşkü isimli programı sunmaya başlamış ardından Moral Fm’de radyo programı hazırlayıp sunmuştur. Yapmış olduğu dini sohbetler ve videolar ile büyük beğeni kazanan Mehmet Yıldız 2015 yılında Aşk Neden Can Yakar isimli kitabı okur severler ile paylaşmıştır. Ardından 2016 yılında Aşk 5 Vakittir, 2017 yılında ise Benden Vazgeçme Ya Rab isimli kitapları yazmıştır.

2005 yılında İzmir Ege Üniversitesi’ne Matematik Bölümü okumak için gitti. 2010 yılında üniversiteden mezun olan Mehmet Yıldız, formasyonunu Muğla Üniversitesi’nden aldı. Mehmet Yıldız evli olup bir çocuk babasıdır. Dost TV’de Sözler Köşkü programında sunuculuk yaparak adım attı. Ardından Moral FM’de radyo dini içerikli programlar yaptı. İslami alanda onlarca kitap kaleme aldı. Hayalhanem youtube kanalında yayınladığı videolarla milyonlarca takipçiye sahip oldu.


İnstagram 👉 Mehmet Yıldız 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Ramazan Arıtürk Kimdir, Nerelidir? Ramazan Arıtürk Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu