Özel Üniversite Ücretleri

Özyeğin Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Özyeğin Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda Özyeğin Üniversitesi özel mi devlet mi? eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte Özyeğin Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? Özyeğin Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

Özyeğin Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

ozyegin universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, Özel Üniversiteler listesinde yer alan Özyeğin Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz..

Özyeğin Üniversitesi’nin kuruluş çalışmalarına Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 sonbaharında başlandı. Kuruluş çalışmalarında iş dünyası, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 500’ü aşkın kişiyi kapsayan araştırmaların yanı sıra “Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması” yapıldı.

Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından yürütülen tasarım çalışmaları ile üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla birlikte tartışıldı. İş dünyasından yöneticiler, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı çeşitli çalıştaylarda 300’ü aşkın kişi ile birlikte Özyeğin Üniversitesi vizyonu oluşturuldu.

Belirlenen vizyon çerçevesinde çağdaş eğitim sistemi, yaşamla iç içe yenilikçi yapısı, sektörlerle iç içe eğitim yaklaşımı ve buna uygun oluşturduğu programlar ile özgün ve toplumsal gelişime katkı sağlayan bir üniversite olma hedefiyle, resmi olarak 18 Mayıs 2007’de kuruldu.

İlk öğrencilerini Eylül 2008’de İstanbul Altunizade Kampüsü’nde karşılayan üniversite, Eylül 2011’den itibaren Çekmeköy Kampüsü’nde eğitime başladı.


Özyeğin Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

ozyegin universitesi 2023 2024 egitim ucretleri listesi

Özel Üniversitelerden olan Özyeğin Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

2023-2024 akademik yılında YKS Kontenjanından veya Üniversite dışından yatay geçiş ile kabul edilen yeni öğrenciler için uygulanacak KDV dâhil yıllık öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda gösterilmektedir. Lisans programlarının (Pilotaj hariç) Ücretli kontenjanları ile Yönetim Bilişim Sistemleri 25% indirimli kontenjandan yerleşecek olan ve Üniversite tarafından belirlenen başarı sıralamalarına göre ilk beş (5) tercihten yerleşen öğrencilere çeşitli oranlarda Destek Bursu sağlanacaktır. Bunun haricinde, yerleşecek öğrencilerimize sunduğumuz farklı burs olanakları (Uluslararası Diploma Bursu, Sporcu Bursu, Aile ve Çalışan indirimi vb) bulunmaktadır. Tüm burs olanakları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Fakülte / Yüksekokul / Program Ücretli %25 İndirimli %50 İndirimli
İşletme Fakültesi
(İşletme, Ekonomi, Girişimcilik, Uluslararası Finans, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yönetim Bilişim Sistemleri)
₺475.000,00 ₺356.250,00 ₺237.500,00
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

(Mimarlık (Türkçe), Mimarlık (İngilizce), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, Endüstriyel Tasarım)

₺475.000,00 ₺237.500,00
Mühendislik Fakültesi
(Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri, İnşaat, Makina Mühendisliği)
₺475.000,00 ₺237.500,00
Hukuk Fakültesi
(Hukuk)
₺475.000,00 ₺237.500,00
Sosyal Bilimler Fakültesi
(Psikoloji, Uluslararası İlişkiler)
₺475.000,00 ₺237.500,00
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
(Havacılık Yönetimi)
₺340.000,00 ₺170.000,00
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
(Pilotaj) (1)
₺382.000,00
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
(Gastronomi ve Mutfak Sanatları) (2)
₺340.000,00 ₺170.000,00
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
(Otel Yöneticiliği) (3)
₺290.000,00 ₺145.000,00

(1) Pilotaj programında yer alan zorunlu uçuş dersleri yıllık öğrenim ücretlerine dâhil değildir. Öğrenciler zorunlu uçuş dersleri için, Pilotaj lisans programında yıllık öğrenim ücretine ek olarak, Üniversitenin anlaşmalı olduğu uçuş okuluna lisans öğreniminin 4 üncü, 6 ncı ve 8 nci dönemleri başında olmak üzere 3 eşit taksitte uçuş ücreti öderler. Üniversitenin anlaşmalı olduğu Uçuş Okulu tarafından 2023-2024 akademik yılı girişli öğrenciler için belirlenen uçuş ücreti KDV hariç 55.000 Euro’ur (KDV oranı 10%’dur).

(2) Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans programına kayıt olan tüm öğrenciler lisans programında mutfak derslerinin başladığı 1. yıl, 2. dönem başı itibarı ile üniforma takımı ve bıçak setini ise üniversitemizin anlaşmalı olduğu firmadan temin edeceklerdir. Üniforma takımı ve bıçak seti ücretleri her yıl yeniden belirlenmekte olup, ücretler giriş burslarına bakılmaksızın ödenir. 2023-2024 akademik yılı için üniforma takımı ve bıçak seti ücret bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

(3) Otel Yöneticiliği lisans programına kayıt olan tüm öğrenciler üniforma takımını, lisans programında 3. yıl, 2. dönem başı itibarı ile üniversitemizin anlaşmalı olduğu firmadan temin edeceklerdir. Üniforma ücretleri her yıl yeniden belirlenmekte olup, ücretler giriş burslarına bakılmaksızın ödenir. 2023-2024 akademik yılı için üniforma takımı ücret bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz


Özyeğin Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

ozyegin universitesi 2023 2024 egitim ucretleri odeme kosullari

Özel Üniversitelerden olan Özyeğin Üniversitesi eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ödeme Yöntemleri

Öğrenim ücreti ödemeleri, akademik takvimde güz, bahar ve yaz dönemleri için ilan edilen ödeme tarihlerinde, aşağıdaki yöntemlerden biri seçilerek yapılır. Üniversiteye doğrudan havale veya EFT ile ödeme yapılmamaktadır.
Yurt ödemeleri için ödeme yöntemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

ABD Doları bazında belirlenen ücretlerin TL ödemelerinde T.C. Merkez Bankası tarafından bir iş günü önce belirlenen gösterge niteliğindeki alış kuru esas alınmaktadır.

Program / Düzey 2022-2023 Yaz Ödeme Tarihleri
İngilizce Hazırlık Programı
7 – 8 Haziran, 2023
MBA – EMBA – FERM
12 – 14 Haziran, 2023
Lisans Programları
Lisansüstü Programlar (MBA-EMBA-FERM hariç)
7 – 10 Temmuz, 2023

Ödeme Yöntemleri

 • Online Ödeme
  Kredi Kartı veya Banka Kartı ile online ödeme
 • Banka Şubesinden Ödeme
  Fibabanka şubelerinden nakit ödeme
  Fibabanka şubelerinden KMH ile taksitli ödeme
 • Telefon veya Online (İnternet / Mobil) Bankacılık ile Ödeme
  Fibabanka telefon veya online (internet / mobil) bankacılık ile ödeme

Online Ödeme

Kredi Kartı veya Banka Kartı ile Online Ödeme

Kart ile Ödeme sayfası üzerinden, öğrenci numarası ve T.C. Kimlik numarası ile ödeme ekranına giriş yapılır. Kart seçimi sonrası “Tek Çekim, Taksitli, Parçalı Ödeme” yöntemlerinden biri seçilir ve ödeme işlemi tamamlanır.

 • Parçalı ödeme birden fazla kart kullanılarak yapılacak ödemeler içindir, taksitlendirme yöntemi değildir.
 • Kredi kartı ile ödeme yapabilmeniz için kartınızda şu kriterlerin bulunması gerekir:
 • Sanal pos işlem izninin olması
 • 3D Secure işlem izninin açık olması
 • İnternet üzerinden yapılan işlemlere ait limitin yeterli olması
 • Yabancı kredi kartı ve banka kartları için ayrıca yurt dışında işlem yapmaya açık olması
 • Taksitli ödeme yalnızca anlaşmalı bankaların kredi kartlarında geçerlidir.
Anlaşmalı Banka Kredi Kartları Taksit Sayısı *
CardFinans, CardFinans Fix Kredi Kartları, CardFinans Nakit Kartlar, Enpara Kartları (ParaPuan kullanılarak yapılan işlemler hariç)  2 Taksit
HSBC Advantage ve HSBC Ticari Kredi Kartları (Advantage NakitPuan kullanılarak yapılan işlemler hariç)  2 Taksit
Vakıfbank World Card Kredi Kartları (WorldPuan ve Ticari Kartlar hariç)  2 + 2 Taksit **
Yapı Kredi Bankası World Card Kredi Kartları (WorldPuan ve Ticari Kartlar hariç)  2 Taksit
Bonus Özellikli Kredi Kartları (BonusPuan hariç)

Bonus, Money Bonus, Miles&Smiles, Garanti BBVA, American Express Card, Shop&Fly, TFKB Bonus, ING Bonus, Denizbank Bonus, TEB Bonus, Turkey Finans Happy Card, Alternatifbank Bonus Bireysel Kredi Kartları dahildir.

 4 Taksit
Bonus Ticari Kredi Kartları (100.000 TL’ye kadar ve BonusPuan hariç)  2 Taksit
Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartları (BankkartLira hariç)  2 Taksit
Halkbank Paraf Kredi Kartları (Halkkart hariç)  2 + 2 Taksit **
İş Bankası Kredi Kartları (Ticari Kredi Kartları, Aidatsız Kredi Kartları, Bankamatik, MaxiPara Kartları hariç)  2 + 2 Taksit **
*Taksitli ödemelerde herhangi bir vade farkı uygulanmaz. İlk taksitten sonraki taksit tutarları, bir önceki taksitin ödendiği tarihten bir ay sonra kredi kartı hesap ekstresine yansır.
** Yapılan 2 taksitli işlemlerde +2 taksit olanağı banka tarafından sunulmaktadır. 

Banka Şubesinden Ödeme

Fibabanka Şubelerinden Nakit ve Peşin Ödeme

Ödeme Tarihlerinde Fibabanka şubelerinden “Öğrenci Numarası ve Öğrenci Ad Soyad” bilgileri ile nakit ve peşin olarak öğrenim ücreti ödemenizi yapabilirsiniz. İllere göre Fibabanka Şube Listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Fibabanka Şubelerinden Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ile Taksitli Ödeme 

Kredili mevduat hesabı (KMH) ile taksitli ödeme seçeneği, sadece güz ve bahar dönemi öğrenim ücreti ödemeleri için geçerlidir. Yaz okulunda KMH ile ödeme yöntemi bulunmamaktadır.

KMH ile ödeme yapmak isteyen kişilerin herhangi bir Fibabanka şubesine başvurması gerekmektedir.

KMH ile ödemelerde dönemlik ücretlere 4 taksit olanağı sunulur. İlk taksitin peşin olarak yatırılması gerekmektedir. Ödemeler 1 peşin + 3 taksit şeklindedir.

KMH dönemlik olarak açılır ve otomatik olarak yenilenmez. KMH ile ödeme yapılacak her dönem için, ödeme tarihlerinde, Fibabanka ile iletişime geçilerek hesabın yeniden aktive edilmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgi için Fibabanka Özyeğin Üniversitesi Şubesi Telefonu: 0 216 525 50 00

Telefon veya Online (İnternet / Mobil) Bankacılık ile Ödeme

Fibabanka’da hesabı olan kişiler telefon veya online (İnternet / Mobil) bankacılık yöntemi aracılığıyla peşin ödeme yapabilirler.

• Fibabanka Telefon Bankacılığı ile peşin ödeme: 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığını arayarak peşin ödeme yapabilirsiniz.

• Fibabanka Online (İnternet / Mobil) Bankacılık ile peşin ödeme: Ödemeler menüsünde yer alan “Okul Ödemeleri” seçeneğinden, öğrenci numarasını girerek tüm borç bilgilerini görüntüleyebilir ve peşin ödeme yapabilirsiniz.

Gecikme Ücreti

Öğrenim ücreti ödemesini Akademik Takvim’de ilan edilen ödeme tarihlerinde tamamlamayan öğrencilere, ders ekleme-bırakma süresi sonuna kadar gecikme ücreti ile birlikte geç ödeme olanağı tanınır. Gecikme ücreti TL bazında aylık %2* olarak uygulanır. Bu oran, tatil günlerini de içerecek şekilde geciken ödeme tutarına günlük olarak işler. Gecikme ücreti, geciken ödeme tutarına eklenir ve geciken ödeme tutarıyla birlikte tahsil edilir.
* Uygulanacak gecikme oranı Üniversite tarafından her akademik yıl için yeniden belirlenebilir.

Faturalar

Öğrenim ücretlerine ait faturalar öğrenci adına ve her dönem için dört eşit tutarda düzenlenmektedir.

2021 yılı itibariyle düzenlenen faturalara, Öğrenci Bilgi Sistemi (SIS) üzerinden Finansal Bilgiler -> Fatura Görüntüleme ekranı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Üniversitemiz Kurumlar Vergisi’nden muaftır.

Faturalarla ilgili soru ve talepleriniz için maliisler@ozyegin.edu.tr adresi üzerinden Mali İşler birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

İadeler

İlgili yönetmelikler ve uygulamalar doğrultusunda ücret iadesi gerektiren durumlarda (kayıt dondurma, vb.) iadeler ancak öğrencinin üniversiteye karşı herhangi bir borcunun olmaması ve kendisine kullanım için üniversite tarafından sağlanan mal ve teçhizatı hasarsız olarak iade etmiş olması koşuluyla yapılır. İadeler, yapılan ödemenin ödeme yöntemi dikkate alınarak gerçekleştirilir. Yaz okulunda yapılacak olan ders kayıt iptallerinde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Aile ve ÖzÜ / FİBA İndirim Devamı

Aile indirimi aile üyelerinin (iki kardeş, anne çocuğu veya baba ve çocuğu) beraber okuduğu süre için geçerli olup her iki aile üyesinin kayıtlı olması, giriş yaptığı ilgili yıl için belirlenen ve ilan edilen burs süresi kadar uygulanır. Kayıt yenileme yapılan dönem için aile üyelerinden birinin mezun olması veya üniversiteden ayrılmış olması durumunda yararlanılan indirimin iptal edileceği ve %5 farkın borç olarak yansıtılacağını hatırlatırız.

ÖzÜ / FİBA indirimi ise çalışanın Özyeğin Üniversitesi ve FİBA Grubunda tam zamanlı çalıştığı dönemlerde geçerlidir. Öğrencilerin, her dönem başında ücret ödeme tarihlerinden önce çalışma durumuna ait ilgili kurumdan alacakları belgeyi Öğrenci Hizmetlerine sunmaları gerekir. Durumunu belgeleyen öğrencilere bu indirim giriş yaptığı ilgili yıl için belirlenen ve ilan edilen burs süresi kadar uygulanır.

Aile ve ÖzÜ indiriminin devamı için gerekli kontroller Öğrenci Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. Ancak FİBA İndiriminin devamı için öğrencilerin ödeme tarihlerine kadar güncel belgesini e-posta ile  student.services@ozu.edu.tr adresine iletmesi gerekmektedir.


Özyeğin Üniversitesi Nerede?

Özyeğin Üniversitesi İletişim Bilgileri

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü: Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy – İSTANBUL

Telefon: +90 (216) 564 90 00
Fax: +90 (216) 564 99 99


Ostim Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Maltepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

MEF Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstinye Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Okan Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024


👉Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

👉Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu