Özel Üniversite Ücretleri

Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda Sabancı Üniversitesi özel mi devlet mi? eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte Sabancı Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? Sabancı Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

sabanci universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, Özel Üniversiteler listesinde yer alan Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz..

Sabancı Üniversitesi, 1999 yılında İstanbul’da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Kurulma kararı 1994 yılında Hacı Ömer Sabancı Vakfı önderliğinde Sabancı topluluğu tarafından kurulma kararı alınmış Ekim 1999’da Türkiye’de liberal bilimler tarzı eğitim veren ilk yükseköğretim kurumu olarak öğretime başlamıştır. 2020 yılında Times Higher Education’a dergisi sıralamasında en iyi 10 Türk üniversitesi sıralamasında 2. sırada yer almıştır.

Sabancı Üniversitesi’nde uygulanan sistem gereği, tüm öğrenciler ilk sene bir çekirdek ders grubuna tabi tutulmakta; en erken birinci, en geç ikinci akademik yılın sonunda programlarını seçebilmektedirler. 5 Haziran 1996 tarihinde yasalaştıktan sonra, 31 Temmuz 1997’de Üniversite kampüsünün temeli atıldı. Üniversite, Ekim 1999’da ilk öğrencilerini karşılayarak öğretime başladı.


Sabancı Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

sabanci universitesi 2023 2024 egitim ucretleri listesi

Özel Üniversitelerden olan Sabancı Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

Sabancı Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. Eğitim-öğretim, yurt ve diğer ücretler ile burslar her yıl Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

 2023-2024 Akademik yılında ÖSYM kanalıyla yerleştirilen yeni girişli tüm lisans programları ve Temel Geliştirme Yılı (Hazırlık Dil Eğitimi) öğrencileri için öğrenim ücreti %10 KDV dahil 510.000 TL’dir. KDV oranında bir değişiklik olması durumunda, bu değişiklik ücretlere aynı oranda yansıtılır. Öğrenim ücreti; diğer giderleri (yemek, yurt ve ulaşım) kapsamaz.
Güz dönemi için tüm lisans programları ve Temel Geliştirme Yılı (Hazırlık Dil Eğitimi) öğrencileri için öğrenim ücreti KDV dahil 255.000 TL’dir. Üniversite kayıt döneminde sadece Güz dönemi ödemesi yapılırsa, Bahar dönemi öğrenim ücreti KDV dahil 295.000 TL olacaktır. Yıllık öğrenim ücretinin tamamı (Güz ve Bahar) Üniversiteye kayıt döneminde yapıldığında, Bahar dönemi ücreti için de Güz dönemi öğrenim ücreti (255.000 TL) uygulanır.

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz


Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

sabanci universitesi egitim ucretleri 2023 2024 listesi

Ödemeler, Akbank aracılığı ile Türk Lirası olarak tahsil edilmektedir. Üniversiteye elden ücret ödemek mümkün değildir.

ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEMESİ

Her bir dönem için ödenecek öğrenim ücreti tutarları, peşin ya da dönem boyunca 3 eşit taksitte ödenebilir:

1. Peşin Ödeme (Bir dönemlik ücretin tamamını bir kerede ödeme)

Akbank Abone Tahsilat Sistemi (ATS) ile yapılmaktadır. Ödeme için, herhangi bir Akbank şubesine gidip firma kodu olarak 7000754 ve borç türü olarak da HEPSİ seçilerek, öğrenci numarası ile Sabancı Üniversitesi hesabına öğrenim ücreti peşin olarak yatırılmalıdır. Peşin ödemede indirim yoktur.

Peşin ödemelerde Abone Tahsilat Sistemi’ne EFT yapılamamaktadır. Ancak, Akbank’ta bulunan mevduat hesabınıza EFT yaptığınız ödeme tutarının şubeye verilecek talimat ile firma kodu 7000754 ve borç türü olarak da HEPSİ diye belirtilerek okul hesabına aktarılması talep edebilir ya da Akbank mevduat hesabınız ve Akbank İnternet Bankacılığı ile Bireysel İnternet Şubesi şifreniz varsa 7000754 firma kodlu ve HEPSİ borç türündeki peşin ödemelerinizi Akbank şubesine gitmeden İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için; Akbank Bireysel İnternet Şubesi’nde menüde yer alan Ödemeler > Kurum > Eğitim-Sınav sayfasından “Özel Üniversiteler” seçiminden sonra, “Sabancı Üniversitesi” ve “Peşin Öğrenim Ücreti”ni listeden seçip öğrenci numaranızı 8 haneli olacak şekilde (000…..) yazarak Devam tuşuna basınız. Döneme ait borçlarınızı gördükten sonra ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, Bireysel İnternet Şubesi’ndeki harç tahsilat sistemi ile Akbank şube sistemi entegre durumda olduğundan, ödemeler iş günlerinde 09:00 – 17:30 saatleri arasında yapılabilmektedir.

Peşin ödemelerde Gecikme faizi, TL bazında olmak üzere TC Merkez Bankası (TCMB) faiz oranları esas alınarak, tatil günlerini de içerecek şekilde günlük olarak işler.

2. Taksitli Ödeme

Üniversite ve Akbank işbirliği ile dönem öğrenim ücretlerinin taksitle ödenmesi mümkündür. Taksit imkanı, sadece öğrenim ücreti için geçerlidir.

İşlemlerinizi yürüttüğünüz Akbank şubesinden her dönem başında mevcut Akhesabınızı ve Artı Para limitinizi ve mevcut bakiyenizi (geçtiğimiz dönemden kalan borcunuz ve işleyen faiz nedeniyle) kontrol etmeniz gerekmektedir. Geçmiş dönemlere ait borçları nedeniyle eksi bakiyede olan hesaplarını her yeni dönemin son ödeme tarihi öncesinde artı bakiyeye çevirmeyen kişiler, yeni öğretim yılında taksitli ödeme olanağından yararlanamayacak ve peşin ödeme zorunlu olacaktır.

Taksitli ödemeden ilk defa yararlanacaksanız, tabloda belirtilen son ödeme gününden önce herhangi bir Akbank şubesindeki Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkilileri’ne başvurup “Akbank ile taksitli ödeme anlaşması” yapmanız gerekecektir. Taksit uygulamasından yararlanmak için bankanın vereceği sözleşmeyi ve taahhütnameyi doldurmanız ve başvurunuzun banka tarafından onaylanması gerekmektedir. Akbank’ın herhangi bir şubesinden işlem yapabileceğiniz gibi, işlemlerin daha hızlı olması açısından Sabancı Üniversitesi kampüsü içinde yer alan Akbank Sabancı Üniversitesi Şubesi’ne başvurmanızı öneririz.

  • Adınıza açılan 601 ürün kodlu Okul Ailem Hesabı, sistemde öğrenci adına görüntülenen dönem öğrenim ücretinin ilk taksit tutarı ücretini eksiksiz olarak en geç son ödeme gününe kadar yatırmanız gerekecektir.
  • Son ödeme gününe kadar öğrenim ücretleri, 601 kodlu Okul Ailem Hesabınıza yatırılmadığı takdirde, Okul Ailem artı para limitini devreye alıp hesap sahibini borçlandırarak ödemeleri tamamlayacaktır.
  • Okul Ailem hesabınıza yatıracağınız ödemeler, tabloda belirtilen son ödeme tarihlerinde Akbank tarafından üniversite hesaplarına otomatik olarak aktarılacaktır.
  • Yöneticiler için Yönetim Tezsiz Yüksek Lisans (EMBA), Profesyoneller için Yönetim Tezsiz Yüksek Lisans (MBA-P), Finans Tezsiz Yüksek Lisans (MIF), İş Analitiği Tezsiz Yüksek Lisans (BA-NT), Bilişim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans (BT), Enerji Teknolojileri ve Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans (ETM-NT), Veri Analitiği Tezsiz Yüksek Lisans (DA-NT) ve Siber Güvenlik Tezsiz Yüksek Lisans (CYSEC-NT) programlarına kayıtlı olan ve öğrenim ücretleri şirketleri tarafından ödenen öğrencilerin ücretlerinde taksitlendirme olanağı bulunmamaktadır.

Sabancı Üniversitesi Nerede?

Sabancı Üniversitesi İletişim Bilgileri

Direktör Deniz Baltacı deniz.baltaci@sabanciuniv.edu 0216 483 9228
Kullanıcı Hizmetleri Cem Özel cem.ozel@sabanciuniv.edu 0216 483 9220
Koleksiyon ve Bilgi Erişim Sistemleri Oya Arus oya.arus@sabanciuniv.edu 0216 483 9223
BM Bina ve Üniversite Tarihi Arşivi Adnan Çapa adnan.capa@sabanciuniv.edu 0216 483 9203
Co-Space cospace@sabanciuniv.edu 0216 483 9211
İdari Hizmetler Çiyse Öztan bm@sabanciuniv.edu


Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Özyeğin Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Ostim Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Maltepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

MEF Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024


👉Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

👉Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu