Kimdir

Seyhan Avşar Kimdir, Kaç Yaşında? Seyhan Avşar Hayatı ve Biyografisi

Seyhan Avşar Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? Seyhan Avşar Hayatı ve Biyografisi. Siyasete dair yorumları yanı sıra gazeteci kimliği ile tanınan Seyhan Avşar evli mi, kiminle evli? Seyhan Avşar Aslen Nereli? merak edilenler arasında yer aldı. Gelin birlikte Seyhan Avşar hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Seyhan Avşar Kimdir?

seyhan avsar kimdir

Başarılı gazeteci Seyhan Avşar son günlerde en çok merak edilenler arasında yer aldı. Hal böyle olunca Seyhan Avşar Kimdir? araştırılmakta. Halk TV de muhabir olarak görev yapan Seyhan Avşar, 1991 yılında Bitlis’te dünyaya gelmiştir. 2024 yılı itibari ile 34 yaşındadır ve aslen Bitlislidir. Kariyerinde başarılı adımlarla ilerleyen Seyhan Avşar, siyasete dair yorumları ile de sık sık gündeme gelmektedir.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlk, orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamlamıştır. Ardından ise Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümlerinden mezun olmuştur.


Seyhan Avşar Hayatı ve Biyografisi

seyhan avsar hayati ve biyografisi

Hayatı boyunca kariyerinde sağlam adımlarla ilerleyen Seyhan Avşar, gazetecilik hayatına İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyken Cumhuriyet gazetesinde stajyer muhabir olarak çalışmaya başlayarak adım atmıştır. Başarıları ile Cumhuriyet gazetesinde yaklaşık 7 yıl boyunca adliye muhabirliği görevini sürdürmüştür. 2022 yılında Halktv.com.tr’de çalışmaya başlayan Avşar, bir çok ödül de almıştır.

Seyhan Avşar aldığı ödüllerden bahsedecek olursak; 2018 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenen, “Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri” yarışmasında eğitim dalında, 2019 yılında ise İstanbul Gazeteciler Derneği’nin (İGD) haber ödülüne, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD) Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik ödülüne ve Metin Göktepe gazetecilik ödülüne layık görüldü. Seyhan Avşar, evlidir ve bir kız çocuğu vardır

Twitter’da Seyhan Avşar

Instagram’da Seyhan Avşar

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu