Özel Üniversite Ücretleri

İstanbul İbn Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

İstanbul İbn Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda İstanbul İbn Haldun özel mi devlet mi? eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte İstanbul İbn Haldun Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? İstanbul İbn Haldun Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

İstanbul İbn Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

istanbul ibn haldun universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, Özel Üniversiteler listesinde yer alan İstanbul İbn Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz..

İbn Haldun Üniversitesi, verdiği eğitimin kalitesi ve yürüttüğü araştırma projeleri ile Türkiye’de ve dünyada bir “araştırma üniversitesi” olarak öne çıkmayı hedeflemektedir. İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ), TÜRGEV tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. 2015 yılında açılmış olup, 2017-2018 Akademik Yılı’nda eğitime başlamıştır.

Üniversitemizde tüm eğitimler Fatih-Süleymaniye Yerleşkesi (Süleymaniye Külliyesi medreseleri), Bakırköy-Taş Mektep Yerleşkesi ve Başakşehir-İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde gerçekleştirilmektedir. İbn Haldun Külliyesi, Osmanlı medrese mimarisi örnek alınarak Başakşehir’de inşa edilmiş olup Ekim-2020’de hizmete alınmıştır.

Seçkin ve uluslararası arenada söz sahibi bir akademik kadroya sahip olan Üniversitemizde, Ocak-2023 itibariyle 280 akademisyen ve öğretim görevlisi görev yapmaktadır.

İHÜ bünyesinde aşağıdaki 6 fakülte ve 12 bölümde eğitimler devam etmektedir:

Eğitim Fakültesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü
Hukuk Fakültesi

İletişim Fakültesi

Yeni Medya ve İletişim Bölümü
İslami İlimler Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Felsefe Bölümü
İktisat Bölümü
Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü
Psikoloji Bölümü
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
Sosyoloji Bölümü
Tarih Bölümü
Yönetim Bilimleri Fakültesi

İşletme Bölümü
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde 9 doktora ve 21 yüksek lisans programı, Medeniyetler İttifakı Enstitüsü bünyesinde 1 doktora ve 1 yüksek lisans programı bulunmaktadır.

Argümantasyon ve Münazara Çalışmaları, Çatışma Analizleri ve Barış Araştırmaları, Etik Çalışmaları, Gayrimenkul ve Altyapı, Gelecek Araştırmaları, Hadis Çalışmaları, Haydar Aliyev Avrasya Çalışmaları, İslami Ekonomi ve Finans, Japonya Çalışmaları, Müfredat Çalışmaları, Psikoterapi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sivil Toplum Çalışmaları, Sözlü Tarih ve Toplumsal Hafıza, Sürekli Eğitim, Türkçe Öğretimi, Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları, Uyuşmazlık Çözümü ve Uzaktan Eğitim alanlarında uygulama ve araştırma merkezlerimiz bulunmaktadır.

Uluslararası bir öğretim ortamına sahip İHÜ’de, Ocak 2023 itibariyle 1.203 Türk öğrenci ile 82 farklı ülkeden 639 uluslararası öğrenci öğrenim görmektedir. Uluslararası öğrencilere Türkçe hazırlık eğitimi verilmektedir. Bu öğrencilerden 1.036’sının lisansüstü eğitim gördüğü İHÜ’de, ilerleyen dönemde öğrencilerinin %75’inin lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) öğrencisi olması planlanmaktadır.

İHÜ’de eğitim dilleri; Türkçe, Arapça ve İngilizce’dir. Bunun dışında, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Fransızca gibi Batı dillerinin yanında Çince ve Malayca gibi Doğu dilleri de seçmeli olarak öğretilmektedir.


İstanbul İbn Haldun Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

istanbul ibn haldun universitesi 2023 2024 egitim ucretleri listesi

Özel Üniversitelerden olan İstanbul İbn Haldun Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

2023-2024 Akademik Yılı’nda Hukuk ve Psikoloji Lisans programları için öğrenim ücreti KDV dahil 200.000 TL’dir, ayrıca diğer lisans programları ile İngilizce Hazırlık Programı için yıllık öğrenim ücreti KDV dâhil 180.000 TL’dir. Öğrenim ücreti muafiyetinin sona ermesi halinde öğrenciliğin devamı için bu meblağın üstlenilmesi gerekmektedir.

** Tüm lisans programları tam bursludur. Üniversitemiz tam burslu programlarına 2023-YKS ile yerleşip kayıt yaptıran lisans öğrencileri %100 burslu olduğundan öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir. Öğrenim ücreti muafiyeti, İngilizce Hazırlık Programında 1+1 yıl, lisans programında ise 4+1 yıl süresince devam eder. Toplam bursluluk süresini dolduran öğrenciler ücretli öğrenciye dönüşürler.

** Hukuk (Burslu) programımız için yerleştirme puan türünde başarı sıralaması alt sınırımız 50.000’dir.

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz


İstanbul İbn Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

istanbul ibn haldun universitesi egitim ucretleri odeme kosullari

Özel Üniversitelerden olan İstanbul İbn Haldun Üniversitesi eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Nakit Ödeme

Öğrenim ücretlerini peşin ödeyecek öğrenciler kayıt tarihlerinde herhangi bir Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine uğrayarak ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen öğrenciler, Üniversitemize kayıt yaptırdıkları sırada ödeme işlemlerini tamamlayabilirler.
İnternet bankacılığını kullanmak isteyen öğrencilerimiz için hesap bilgileri aşağıda verilmiştir. Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına öğrencinin adı, soyadı ve T.C. kimlik No bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

Taksitli Ödeme

Üniversitemizin Kuveyt Türk Katılım Bankası ile yaptığı iş birliği gereği, öğrencilerimiz, Öğrenci İşleri’nden alacakları öğrenim kredisi ödeme planı ile herhangi bir Kuveyt Türk Katılım Bankası Şubesine şahsen giderek, Öğrenim Kredisi Sistemini kullanabilirler. Öğrenim Kredisi Sistemi ile programın yıllık ücreti vade farksız olarak taksitlendirilip ödemesi gerçekleştirilebilir. Ayrıca Kuveyt Türk Katılım Bankası’na ait kredi kartı sahipleri Üniversitemize kayıt yaptırdıkları sırada ödemelerini 5 taksit halinde gerçekleştirebilirler.


İstanbul İbn Haldun Üniversitesi Nerede?

İstanbul İbn Haldun Üniversitesi İletişim

Telefon: 0 212 692 0 212
E-posta: info@ihu.edu.tr
Adres: Başak Mah. Ordu Cad. No:3 P.K. 34480 Başakşehir/İstanbulİstanbul Esenyurt Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Işık Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Haliç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Arel Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Gedik Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Gelişim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024


👉Alanya Hamdullah Emin Paşa / AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu