Özel Üniversite Ücretleri

Alanya Hamdullah Emin Paşa / AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Alanya Hamdullah Emin Paşa / AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda Özel Üniversitelerden olan Alanya Hamdullah Emin Paşa AHEP Üniversitesi eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? Alanya Hamdullah Emin Paşa  AHEP Üniversitesinde Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

 AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

ahep universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda Alanya HEP Üniversitesi 2011 yılında Antalya’ya bağlı olan Alanya ilçesinde kurulmuş bir vakıf üniversitesi olan  AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz.


AHEP Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

ahep universitesi 2023 2024 yili egitim ucretleri listesi

 • Mimarlık (İngilizce) (%50 İndirimli) : 28.084 TL
 • Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) : 26.520 TL
 • Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) : 28.832 TL
 • Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Türkçe) (%50 İndirimli) : 31.280 TL
 • İletişim ve Tasarımı (İngilizce) (%50 İndirimli) : 23.392 TL
 • Aşçılık (%50 İndirimli) : 17.680 TL
 • Fizyoterapi (%50 İndirimli) : 25.000 TL
 • İngilizce Hazırlık Sınıfı (%50 İndirimli) : 23.460 TL

2023-2024 Akademik Yılı Uluslararası Öğrenciler Öğrenim Ücretleri

ahep univerisitesi 2023 2024 akademik yili uluslararasi ogrenciler ogrenim ucretleri

 • Turizm İşletmeciliği (İngilizce) : 4400$
 • Mimarlık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce), Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) : 5500$
 • İletişim ve Tasarımı (İngilizce) : 4975$
 • İngilizce Hazırlık Sınıfı : 5500$

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Ayrıca belirtilen Ücretler 2022-2023 ücretleridir. 2023-2024 ücretleri güncellendiğinde sitemizde de güncelleme yapılacaktır.

Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz.


AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

ahep universitesi egitim ucretleri odeme kosullari

AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri ödeme koşulları hakkında bilgi arayanlar için AHEP web sitesinde yayınlanan verilere göre: yıllık öğrenim ücretini peşin ödeme ve taksitli ödeme seçenekleri mevcuttur. Taksitli ödeme, banka kredi sözleşmesiyle veya banka kredi kartıyla, ilk taksiti kesin kayıt sırasında, birinci dönem 4, ikinci dönem 4 olmak üzere toplam 8 taksitte ödenir. İngilizce Yeterlilik sınavını başarı ile geçenler lisans bölümleri için yukarıda ön görülen ücretleri öder. Kayıt için ilk ödemeler ilgili banka hesabına yatırılır ve dekontla kayıt işlemi başlatılır.

Öğrenim ücretinin ödenmesi hakkında bilgi “www.alanyahep.edu.tr” adresinden alınabilir. Yıllık öğrenim ücreti Mütevelli Heyet tarafından günün ekonomik koşullarına göre her yıl yeniden belirlenir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın o yıl için belirlenen öğrenim ücretini belirlenen ödeme koşullarına uyarak ödemekle yükümlüdürler.

Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece burslu öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri ve sadece öğrenim ücretini kapsar. Bunun dışında kalan, barınma, beslenme, ulaşım, kitap, yurtdışında eğitim giderleri gibi giderler burs kapsamı dışındadır. Bu burslar İngilizce hazırlık programında geçirilen bir yıllık süreyi de kapsar. Bu burslar karşılıksız olup normal eğitim-öğretim süresini kapsar; normal eğitim-öğretim süresini aşan süreyi kapsamaz. Burs koşulları ile ilgili detaylar, Alanya HEP Üniversitesi Lisans Eğitim ve Öğretim Yönergesi esaslarına göre yürütülecektir.


👉Acıbadem Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu