Özel Üniversite Ücretleri

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi  özel mi devlet mi? eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

istanbul sabahattin zaim universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, Özel Üniversiteler listesinde yer alan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz..

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İlim Yayma Vakfı tarafından, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi bir vakıf üniversitesi olarak 2010 yılında kurulmuştur. Mehmed Âkif’in hem öğrencilik hem de hocalık yaptığı bu mekânda bugün İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi hizmet vermektedir..

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2011-2012 Akademik yılında eğitim öğretime başlamıştır. Kuruluş amacı: eğitim alanında bilim üretmek; bilgiyi yaymak; toplumun eğitim ihtiyaçlarını karşılamak, eğitim sorunlarını çözüp, sürekli gelişmelerini sağlamak; .çağdaş öğretim tekniklerini beceriyle kullanabilen, toplumun kültürüyle bütünleşmiş idealist öğretmenler yetiştirerek eğitim sisteminin, toplumun ve Ülke’nin gelişmesine katkıda bulunmak; eğitim sistemimizin var olan sorunlarını çözmek ve çağdaş açılımları bünyesine kazandırmaktır.

Bilgi, iletişim ve teknolojinin hızla değişip geliştiği çağımızda, ülkelerin gelişmişlik düzeyleri eğitime, bilime ve eğitim sistemlerine verdikleri önemle ölçülmektedir. Eğitim sistemlerinin sorunlarının çözümüne, sürekli geliştirilmesine ve sistemin işletilmesine bilimsel anlamda destek veren de eğitim fakülteleridir. Eğitim Fakültelerinin, yukarıda değinmediğimiz daha pek çok fonksiyonu da vardır..

Bu açıdan, Eğitim Fakültelerinin değeri ve önemi her geçen gün daha da artmakta, görevleri de sürekli çoğalmaktadır. Biz de bunun bilincinde olarak, her geçen gün bu görevimizi daha iyi bir şekilde yerine getirmenin çabası ve gayreti içerisindeyiz. Fakülte, özgüveni olan, düşünen, üretken, yorum yapabilen ve geleceğimizi teminat altına alacak bireyleri yetiştirmek üzere, akademik ve teknolojik altyapısını geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir..

Bu bağlamda, Fakültenin bünyesinde 5 bölüm ve bu bölümlere bağlı 8 program mevcuttur..

Bu programlar şöyledir:

  • İngilizce Öğretmenliği.
  • Arapça Öğretmenliği.
  • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
  • Okul Öncesi Öğretmenliği.
  • Sınıf Öğretmenliği
  • Türkçe Öğretmenliği.
  • Özel Eğitim Öğretmenliği.
  • İlköğretim Matematik Öğretmenliği
  • Müzik Öğretmenliği.

Fakültede öğrencilerinin, bütün bu bölümleri arasında olduğu gibi, diğer pek çok fakültenin bölümleri arasında da yan dal ve çift anadal yapma imkanları vardır..

Üniversitedeki normal yabancı dil derslerinin yanında ayrıca İngilizce, Arapça, Osmanlıca ve Rusça dil kursları, yıl boyunca kendi öğretim elemanları tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. .Öğrenciler Farabi ve Erasmus programlarına katılması hususunda her türlü destek ve yardım da sürekli olarak hizmetlerinde olmaktadır.

İZÜ Eğitim Fakültesi, öğrencilerin hayata hazırlanma, iş bulma, meslekte gelişme ve yükselme çabalarında, gerek eğitim sürecinde gerekse mezuniyet sonrasında, hep yanlarında ve destekçileri olmaktadır..

Ayrıca Fakültede, Eğitim Bilimleri Bölümünde ‘Eğitim Yönetimi ve Denetimi’, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık’ ile ‘Aile Danışmanlığı ve Eğitimi’ alanlarında üç yüksek lisans programı; İngilizce Öğretmenliği Bölümünde ise, ‘İngiliz Dili Eğitimi’ yüksek lisans; ‘İngiliz Dili ve Edebiyatı’ doktora programları yürütülmektedir. Diğer bölümlerde de yüksek lisans ve doktora programları açma çalışmalarımız hızla devam etmektedir..


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

istanbul sabahattin zaim universitesi 2023 2024 egitim ucretleri listesi

Özel Üniversitelerden olan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

1

 

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

istanbul sabahattin zaim universitesi 2023 2024 egitim ucretleri odeme kosullari

Özel Üniversitelerden olan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

1. T. C. Vatandaşı Öğrenciler Öğrenim Ücretlerini Aşağıdaki Yöntemlerle Ödeyebilirler;

Öğrenim ücreti tutarınızı, Üniversitemiz Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi’ne “T.C. Kimlik Numaranız” ve “Soyadınız” ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

a. Kredi Kartı ile Ödeme: Öğrenim ücretinizi Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi’nden “Bonus”, “Paraf”, “Maksimum” ve “World” özellikli kredi kartları ile 12 taksite kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Kullandığınız tek kredi kartının limiti öğrenim ücretinin tamamını ödemek için yeterli değil ise kalan tutarlar için ödemenize değişik kredi kartlarıyla devam edebilirsiniz. Yukarıda sıralanan kredi kartları dışındaki kartlar için ödemeler tek çekim olarak yapılır.

b. Bankadan Ödeme: Öğrenim ücretinizi “Kuveyt Türk Katılım Bankası” ve “Albaraka Türk Katılım Bankası”nın yurt içindeki tüm şubelerinden, bankanın otomatik tahsilat sistemi (OTS) ile 12 taksite kadar taksitlendirilerek ödeyebilirsiniz.

c. Peşin Ödeme: Öğrenim ücreti ödemenizi Türk Lirası hesabına peşin olarak, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi adına kayıtlı;

OTS ile yapılacak taksitlendirmeler için banka tarafından “Gelir Belgesi” talep edilebilir. Ayrıca; Bankalar tarafından hesaba dayalı işlem yapılacak olup, bu işlemler nedeniyle herhangi bir ücret veya fark alınmaz.
» Kuveyt Türk Katılım Bankası TR08 0020 5000 0083 3555 8000 04

» Albaraka Türk Katılım Bankası TR78 0020 3000 0123 5513 0000 04

IBAN numaralı hesaplarından gerçekleştirebilirsiniz. (Peşin ödemelerde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.)

Havale veya EFT ile yapılacak ödemelerde, öğrencinin “T.C. Kimlik Numarası” ile “Adı” ve “Soyadı” bilgileri dekont açıklaması olarak yazılmalıdır.
Ödeme işleminizin hızlı ve güvenli sonuçlanabilmesi için ATM’lerden işlem yapmayınız.
Kardeş veya Eş Bursu’nun öğrenim ücretinize yansıtılabilmesi için; kayıt tarihlerinde ve öğrenim ücretini ödemeden önce, kardeş veya eş olduğunuzu kanıtlayan evraklarınızı (vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdan fotokopisi) Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’ne elden teslim ediniz veya bu evrakları PDF formatında enstitu_sekreterligi@izu.edu.tr adresine elektronik posta ile gönderiniz.

Ödeme işleminizi tamamladıktan sonra Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi’ne tekrar giriniz ve ödemenizin gerçekleştiğinden emin olunuz. Öğrenim ücretinin tamamının tek çekim ya da taksitli olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemi gerçekleşemeyecektir.

2. Uluslararası Öğrenciler Öğrenim Ücretlerini Aşağıdaki Yöntemlerle Ödeyebilirler;

Öğrenim ücreti tutarınızı, Üniversitemiz Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi’ne “T.C. Kimlik Numaranız/Pasaport Numaranız” ve “Soyadınız” ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

T. C. vatandaşı olmayan öğrenciler, öğrenim ücretlerini programa ilk kayıt olduklarında ilk taksiti ve derslere kayıt olmadan önce takip eden yarıyıl başında olmak üzere iki taksit halinde ödeyebilirler. Öğrenciler kayıt tarihleri içinde öğrenim ücretlerini ödemek zorundadırPeşin Ödeme: Öğrenim ücreti ödemenizi Dolar hesabına peşin olarak,

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi adına kayıtlı;

» Kuveyt Türk Katılım Bankası TR08 0020 5000 0083 3555 8001 01

Swift Code: KTEFTRIS

IBAN numaralı hesaplarından gerçekleştirebilirsiniz. (Peşin ödemelerde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.)

Havale veya EFT ile yapılacak ödemelerde, öğrencinin “T.C. Kimlik Numarası” ile “Adı” ve “Soyadı” bilgileri dekont açıklaması olarak yazılmalıdır.

Ödeme işleminizin hızlı ve güvenli sonuçlanabilmesi için ATM’lerden işlem yapmayınız.

Kardeş veya Eş Bursu’nun öğrenim ücretinize yansıtılabilmesi için; kayıt tarihlerinde ve öğrenim ücretini ödemeden önce, kardeş veya eş olduğunuzu kanıtlayan evraklarınızı (vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdan fotokopisi) Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’ne elden teslim ediniz veya bu evrakları PDF formatında enstitu_sekreterligi@izu.edu.tr adresine elektronik posta ile gönderiniz.


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Nerede?İstanbul Gedik Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Gelişim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul İbn Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024


👉Alanya Hamdullah Emin Paşa / AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu