Kimdir

Korkut Kanadoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Korkut Kanadoğlu Hayatı ve Biyografisi

Korkut Kanadoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Korkut Kanadoğlu Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Korkut Kanadoğlu Nerelidir? Korkut Kanadoğlu Babası Kim, kimin oğlu? araştırılmakta. Gelin birlikte Korkut Kanadoğlu son hali ve hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Korkut Kanadoğlu Kimdir?

korkut kanadoglu kimdir

Asıl adı Osman Korkut Kanadoğlu olan Korkut Kanadoğlu Kimdir? son günlerde en çok merak edilenler arasında yer aldı. İzmir’de dünyaya gelen Korkut Kanadoğlu aslen İzmirlidir. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu üniversite hayatına İstanbul Üniversitesinde başlamıştır

. Lisans derecesini 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden, doktora derecesini de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bölümünden 1998 yılında aldı. Eğitim hayatını başarılı bir şekilde devam ettirmesi ardından kariyerine başlayan Kanadoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim üyesi olarak görevine devam etti.


Korkut Kanadoğlu Hayatı ve Biyografisi

korkut kanadoglu hayati ve biyografisi

367 garabetiyle tanınan ünlü hukukçu Sabih Kanadoğlu’nun oğlu olan Korkut Kanadoğlu, 2005 yılında doçent, ünvanını almış ve hemen ardından 2010 yılında ise profesör ünvanını almıştır.  Aynı zaanda akademisyen oan Kanadoğlu, Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu, 2001- 2003 yıllarında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, 2003-2009 yıllarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde dersler vermiştir.

Bunların yanı sıra 2009-2011 yıllarında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, 2011-2017 yılları arasında ise Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesinde anayasa hukuku alanında lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri verdi. Ayrıca; Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu’nun anayasa hukuku alanındaki çalışmaları özellikle özgürlükler hukuku, anayasa yargısı ve siyasi partiler hukuku konularında yoğunlaşmaktadır.

Twitter’da 👉 Korkut Kanadoğlu


👉 Mehmet Tevfik Göksu Kimdir, Kaç Yaşında? Mehmet Tevfik Göksu Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu