Kimdir

Abdulkadir Uraloğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Abdulkadir Uraloğlu Hayatı ve Biyografisi

Abdulkadir Uraloğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Abdulkadir Uraloğlu Hayatı ve Biyografisi. Seçim sonrasında en çok merak edilen isimler arasında yer alan Abdulkadir Uraloğlu Nerelidir? Yeni Ulaştırma Bakanı olan Abdulkadir Uraloğlu Eğitimi Nedir? Gelin birlikte Abdulkadir Uraloğlu hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Abdulkadir Uraloğlu Kimdir?

abdulkadir uraloglu kimdir

Birçok başarılı görevde bulunan Abdulkadir Uraloğlu, 2023 seçimlerinden sonra Ulaştırma Bakanı olarak atanması ile birlikte Abdulkadir Uraloğlu Kimdir? en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. 1966 yılında Trabzon’ da dünyaya gelen Abdulkadir Uraloğlu, 2023 yılı itibari ile 57 yaşındadır ve aslen Trabzonludur.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1988’de mezun olan Uraloğlu, aynı yıl özel sektörde saha mühendisi olarak görev yaptı. Bununla birlikte bir çok idari pozisyonda görevlerde bulunan Abdulkadir Uraloğlu, 2003 yılında Trabzon 10. Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır.


Abdulkadir Uraloğlu Hayatı ve Biyografisi

Kariyeri boyunca bir çok başarılı görevde ve idari pozisyonlarda yer alan Abdulkadir Uraloğlu, 2005 yılında Kayseri 6. Bölge Müdürü, 2006 yılında da Samsun 7. Bölge Müdürü olarak atandı. 2009 yılında kısa bir süre Karayolları Bursa 14. Bölge Müdürü olarak görevlendirilen Abdulkadir Uraloğlu, tekrar Samsun’a dönerek, toplam 6,5 yıl Samsun’da Bölge Müdürlüğü görevini yürüttü.

2012 yılında İzmir 2. Bölge Müdürlüğü görevine getirilen Uraloğlu, 23 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Karayolları Genel Müdürü olarak atandı. Bununla birlikte; Uraloğlu, 2003’te başlatılan Acil Eylem Planı kapsamında yoğunluk kazanan bölünmüş yolların, bitümlü sıcak karışım kaplamalı yolların, tek platformlu yolların iyileştirilmesi ve yap-işlet-devret otoyol projelerinin hayata geçirilmesine katkı sağladı.

Ülkenin kara yolu ağına önemli kazanımlar sağlayacak yeni otoyol, bölünmüş yol, köprü, tünel projelerinin yapım, plan ve projelendirme çalışmalarını yürüten Uraloğlu, aynı zamanda kara yolları makine parkının yenilenmesi, yerli ve milli araç kullanım oranının artırılması için araştırma geliştirme faaliyetlerine de özel önem veriyor.

Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK) ve Karayolları Vakfı (KAV) Başkanlığı görevlerini de yürüten Abdulkadir Uraloğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Twitter  👉 Abdulkadir Uraloğlu


👉 Yeni BDDK Başkanı Şahap Kavcıoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu