Özel Üniversite Ücretleri

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi özel mi devlet mi? eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

tobb ekonomi ve teknoloji universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, Özel Üniversiteler listesinde yer alan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz..

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin bir iştiraki olan Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2003 yılında Ankara’da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 1 Temmuz 2003 tarihli ve 25155 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır. TOBB ETÜ’yü Türkiye’deki diğer üniversitelerden ayıran en büyük farklılık Ortak Eğitim programıdır.

Ortak eğitim programı sayesinde mezun olduğunda iş tecrübesi bulunan bireyler yetiştirmeyi öngören üniversite 2004–2005 eğitim-öğretim yılında Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi olmak üzere 3 fakültedeki, 7 bölüme alınan 270 öğrenciyle eğitim-öğretime başlamıştır. TOBB ETÜ, öğrenci almaya başladığı ilk dönemde öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ilk 5 üniversite arasına girmiştir.

Üniversiteleri akademik başarıları bakımından değerlendiren ve sıralayan URAP tarafından 2013 yılında yayınlanan başarı sıralamasına göre TOBB ETÜ, 2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Genel Sıralamasına göre 51 üniversite arasından 1. sırada yer almıştır. Ayrıca yine 2013’te URAP tarafından yapılan ve tüm vakıf üniversitelerinin bulunduğu sıralamada TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi en iyi ilk 5 üniversite arasında yer almaktadır.


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

tobb ekonomi ve teknoloji universitesi 2023 2024 egitim ucretleri listesi

Özel Üniversitelerden olan TOBB ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

1 3

2 2

 

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

tobb ekonomi ve teknoloji universitesi 2023 2024 egitim ucretleri odeme kosullari

Özel Üniversitelerden olan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

  • TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde eğitim-öğretim ücrete tabidir. Eğitim Ücreti Tıp Fakültesi hariç tüm lisans programları için aynıdır (İngilizce Hazırlık Programı dahil).
  • Ödemeler akademik takvimde belirtilen tarihlerde ödenir.
  • Eğitim ücreti ödemeleri, anlaşmalı kredi kartları veya Garanti Bankası ile yapılan iş birliği kapsamında masrafsız banka kredisi ile sıfır faizli dört taksit avantajıyla ödenebilmektedir.
  • Eğitim ücretleri dönemlik olarak belirlenir ve ilan edilir. Güz kayıt döneminde yıllık eğitim ücretini peşin ödenmesi durumunda Güz dönem ücreti üzerinden hesaplanır.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Nerede?

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İletişim Bilgileri

Yerleşke Adresi : Söğütözü Caddesi No:43, Söğütözü, Ankara, 06560 Türkiye

Telefon Numarası:

Yerleşke Operatör +90 (312) 292-4000
Bildirgeç gönderileriniz için: +90 (312) 287-1946

KEP Adresi: tobbetu@hs01.kep.tr


Ostim Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Maltepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

MEF Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024


👉Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

👉Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu