Çıkmış Sorular

TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF İndir Son 10 Yıl

TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF İndir Son 10 Yıl. YKS sınavına girecek öğrenciler bir yandan sınavlara çalışırken bir yandan da önceki yıllarda çıkmış soruları çözerek sınava hazırlanmakta. YKS sınavının 1. oturumu olan TYT sınavına hazırlanan öğrenciler için bu yazımızda TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF formatında hazırladık. Kolayca İndirebileceğiniz linkleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF

tyt turkce cikmis sorular pdf

YKS hazırlanan öğrencilerin kolaylık olması açısından bu yazımızda önceki yıllar da çıkmış TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF sorularını sizler için listeledik. YKS 1. oturumu olan TYT Türkçe testinde 40 soru çıkmaktadır. Ayrıca belirtelim ki; TYT Türkçe soruları genel olarak 9. ve 10. sınıftan gelmektedir. Ayrıca bilmelisiniz ki; TYT Türkçe soruları çözerken yapılan en büyük hata öğrencilerin soruları yazara göre değil, kendine göre cevaplandırması ve tüm şıkları okumamasıdır.

ÖSYM benzer soru tipleri sormayı sever bu neden geçmiş yıllara ait çıkmış soruları da çözmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Konulara göre ayırdığımız TYT Türkçe çıkmış sorular PDF dosyalarını aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilir çıktısını alarak çözebilirsiniz.

2023 TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2022 TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2021 TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2020 TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2019 TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2018 TYT Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2017 YGS Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2016 YGS Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2015 YGS Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2014 YGS Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2013 YGS Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2012 YGS Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2011 YGS Türkçe Çıkmış Sorular PDF


2010 YGS Türkçe Çıkmış Sorular PDF


Konulara Göre TYT Türkçe Çıkmış Sorular

konulara gore tyt turkce cikmis sorular

Geçmiş yıllarda TYT Türkçe sınavlarında çıkmış soruları konulara göre ayırdık. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak istediğiniz konuya ait çıkmış soruları PDF formatında indirebilirsiniz.

TYT Ses Olayları Çıkmış Sorular PDF  (2001 – 2019)


TYT Yazım Yanlışları Çıkmış Sorular PDF  (2000 – 2020)


TYT Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular PDF  (2006 – 2020)


TYT Sözcük Türleri Çıkmış Sorular PDF  (2001 – 2019)


TYT Sözcükte Yapı Çıkmış Sorular PDF  (1994 – 2020)


TYT Anlatım Bozuklukları Çıkmış Sorular PDF  (2000 – 2017)


TYT Cümlenin Öğeleri Çıkmış Sorular PDF  (1992 – 2002)


TYT Sözcükte Anlam Çıkmış Sorular PDF  (2004 – 2019)


7 Adımda TYT Çalışma Tavsiyeleri

1- Kendinize Hedef Belirleyin

Hangi sınav olursa olsun öncelikle kendinize bir hedef belirleyin. Sadece sınav için değil hayatta da bir hedefiniz olur ise daha emin adımlar atabilirsiniz. Hedefinize yoğunlaştığınız takdirde daha motive olmuş şekilde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Hedefinize odaklanarak çalışırsanız daha verimli şekilde sınava hazırlanabilirsiniz.

2- Planlı ve Programlı Bir Şekilde Çalışın

En önemli detaylardan biri de planlı çalışmak. Kendi hayat temponuza uygun şekilde bir çalışma programı belirleyin. Çalışma programınız önce konu anlatımı çalışması arkasından tekrar ardından gerekiyorsa video anlatımlı çalışma ve ardından soru çözümü olsun. Sıralamayı kendi anlama kapasitenize göre tekrarlayabilirsiniz. Tabi mola vermeyi unutmayın ve arada kendinize ödül vererek molalarda farklı aktivitelerde yapmayı ihmal etmeyin.

3- Kaynaklarınızı İyi Seçin

Ders çalışırken yararlandığınız kaynakların doğruluğundan ve kendi seviyenize uygun olduğundan emin olun. Kaynak seçimi çalışma planınız kadar önemlidir. Her kaynağın odağı ve soru tipleri kendine özgü olabileceği için farklı kaynaklardan faydalanmak her zaman sizin için daha iyi olacaktır. Bununla birlikte en çok güvendiğiniz ve daha iyi anladığınız bir kaynak seçimi yapmanızda yarar var. Sınava hazırlanırken yetersiz kaynaklardan uzak durmak ve kaliteli kaynaklara yönelmelisiniz.

4- İyi Olmadığınız Derslere Ağırlık Verin

TYT konularını vakıf olup tüm derslerin konularını da inceledikten sonra kendinizi öncelikle bir test edin. Hangi konularda iyisiniz ve hangi konularda yetersiz olduğunuzu keşfedin. Kendinizi ölçtükten sonra zayıf olduğunuz konulara daha fazla ağırlık vererek sınavda daha iyi bir performans elde edebilirsiniz. Unutmayın ki ne kadar çok soru çözerseniz sizin yararınıza.

5- Kitap Okumayı İhmal Etmeyin

Her ne olursa olsun her gün aralıksız olarak mutlaka kitap okuyun. en az 10 sayfa bile okusanız da günlük kitap okuma rutininizi bozmadan devam edin. Kitap okumak sınavda soruları daha iyi anlamanızı ve daha iyi kavrayarak kolaylıkla soru çözmenizi sağlayacaktır. Hem zihninizi okuma hızına alıştırmış hem de okunanı anlama yeteneğini daha da hızlandırmış olacaksınız. Doğal olarak buda size sınavda 1 adın öne taşıyacak ve sınav süresini daha aktif kullanmış olacaksınız.

6-Bol Bol Deneme Çözün

Sınav yaklaşırken konuları bitirmiş olmalısınız ki artık soru çözerken hızınızı belirleyebilesiniz. Etrafınızda yapılan bütün denemelere katılın ve sonuçları mukayese edin.  Sürekli denemelere katılmak hem eksiklerinizi görmenize hem de sınav sırasında hızınızın artırmanıza faydalı olacaktır. Denemeler sayesinde hangi konulara ağırlık vermeniz gerektiğini görebilir ve soru çözme hızınızın yeterli olup olmadığını tecrübe edebilirsiniz.

7- Uyku Düzeni ve Beslenmenize Önem Verin

Sınav süresince dikkat etmeniz gerekenlerden biri de uyku düzeni. Uykunuzu aldığınızdan emin olun verimli bir şekilde çalışmalarınızı yapın. Yorgun uykusuz bir şekilde ders çalışamazsınız. bununla birlikte beslenme de çok önemlidir. Sağlıklı beslenerek çalışma motivasyonunuzu artırabilir ve uyku düzeni ile pekiştirirseniz daha verimli şekilde ders çalışabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 2024 TYT Türkçe Kaynak Kitap Önerileri 

👉 2024 TYT Türkçe Konuları PDF

👉 2024 TYT Türkçe Kitap Önerileri Kolay- Orta – Zor

👉 2024 YKS (TYT-AYT) Türkçe YouTube Kanal Önerileri

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu