Bilgi Havuzu

Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren 100 Kurum

Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren 100 Kurum. 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi açılması ile birlikte maddi durumu olmayan Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri Üniversitede Karşılıksız burs kimlere verilir? Geri ödemesiz burslar hangileri? Üniversitelilere Burs veren Kurum ve Vakıflar hangileri? araştırmakta. Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren 100 Kurum

universite ogrencilerine karsiliksiz burs veren 100 kurum 1

2023-2024 eğitim ve öğretim yılında üniversiteyi kazanmış yada hali hazırda üniversite okuyan lakin maddi durumu iyi olmayan bir çok başarılı öğrenci mevcut. Tam da bu sırada başarılı öğrencilerin eğitimleri yarıda kalmasın ve eğitimlerine devam edebilmeleri için bir çok kurum karşılıksız burs imkanı sunmakta. Peki ama Hangi kurumlar Karşılıksız burs veriyor? yazımızın devamında Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren 100 Kurum listesini bulabilirsiniz.

1- Mehmet Esra Cansız Vakfı

universite ogrencilerine karsiliksiz burs veren kurumlar

Vakıf Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

2- Aydınlık Nesiller Derneği

Dernek Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

3- Bilim Ağacı Vakfı

Vakıf Ankara İlindeki Üniversitelerdeki Lisans Seviyesindeki Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başka Bir Kurumdan Burs Alınabilir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

4- Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu

universite ogrencilerine karsiliksiz burs veren kurumlar listesi

Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Öğrenci Bursları Başvuruları Kasım Ayı İçinde Alınmaktadır. Başvurular E-Devlet Sistemi Üzerinden Alınır. Kurum Lisans, Lisans Üstü, Doktora Ve Doktora Sonrası Bursu Vermektedir.
Detaylar İçin Tıklayın.

5- Orhan Holding OEKV Orhan Eğitim Ve Kültür Vakfı

Vakıf Ortaöğretim, Yüksek Öğrenim (Ön Lisans Ve Lisans) Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

6- İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği

Dernek Üniversite Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

7- Emine Ceren Özveri Eğitim Ve Dayanışma Vakfı

Emine Ceren Özveri Eğitim Ve Dayanışma Vakfı (Cerenler Vakfı) Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. 2022-2023 Döneminde Aylık 1.500 Türk Lirası Burs Verilecek. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

8- Sağlıklı Yaşam Derneği SAYADER

Dernek Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik Ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinde Lisans Programlarında Öğrenim Gören Okulu İstanbul İlinde Bulunan Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

9- GAEV Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı

GAEV Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı Bursları Maddi Durumu İyi Olmayan, Başarılı Lisans, Tezli Yüksek Lisans, Doktora Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

10- Bir Adım Var Vakfı

Vakıf Üniversite Öğrencilerine 2023-2024 Dönemi İçin Yılda 12 Ay Süre İle Aylık 3 Bin Türk Lirası Burs Verecek. Başvurular Eylül Ayında Alınıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

11- BMC Gelecek Sensin Bursu

Şirket Belirlediği Üniversitelerdeki Belirlenen Bölümlerdeki Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular 1. Dönem Ocak, Şubat Ayında, İkinci Dönem Eylül, Ekim Ayında Alınıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

12- Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursları Sağlık Ve Sosyal Bilimler Alanında Öğrenim Gören Maddi Durumu İyi Olmayan Üniversite Öğrencilerine Verilir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

13- Güriş Yamantürk Vakfı

Güriş Yamantürk Vakfı Bursları Öncelikle Şehit Ve Gazi Çocukları İle Ekonomik Desteğe İhtiyacı Olan Kız Öğrenciler Olmak Üzere: Güriş Grup Şirketlerinin İşyerlerinin Bulunduğu İllerde İkamet Eden Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Temmuz Ve Ağustos Aylarında Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

14- Erciyes Organ Nakli Vakfı

Vakıf Devlet Üniversitelerinde Tıp, Sağlık Bilimleri Alanlarında Eğitim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvuralar Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

15- KHO 1992 Derneği

Kara Harp Okulu 1992 Mezunları Sosyal Yardımlaşma Derneği Üniversite Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

16- Sütaş Eğitim Bursu

Sütaş Eğitim Bursu Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerindeki Başarılı Öğrencilere Yönelik Olarak Yılda Sekiz Ay Süre İle Verilir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

17- İyilik Sağlık Vakfı

Burslar Öncelikli Olarak Sağlık Bilimleri Üniversitelerinde Ve Tıp Fakültelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere, Gerektiğinde İhtiyaç Sahibi İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Verilebilir.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

18- Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği

Dernek Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular E-Posta Yolu İle Ekim Ayında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

19- İstanbul Belediyesi Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı

Burslar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, İstanbul İlinde İkamet Eden Ön Lisans Yada Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

20- Anadolu Eğitim Kültür Ve Bilim Vakfı

Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

21- NSK GROUP

NSK Group Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Başarı Bursu Ve Şirket Çalışanlarının Çocuklarına Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Bursları Vermektedir. Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

22- DİTİB Diyanet İşleri Türk İslam Birliği

DİTİB Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

23- DORÇE Prefabrik Yapı Ve İnşaat Sanayi

Şirket Yurt İçi Ve Yurt Dışında Öğrenim Gören Ön Lisans, Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ayında E-Posta Üzerinden Alınmaktadır.

24- Demirkent Vakfı

Vakıf Üniversitelerin Hukuk, Tarih, Ekonomi Ve İletişim Bölümlerinde Okuyan Öğrencilere Karşılıksız Burs Veriyor. Burslar Yılda 8 Ay Süre İle Ödeniyor.

25- TAREKSAV Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı

Vakıf Türkiye Sınırları İçinde Bulunan Üniversitelerin Her Hangi Birine Kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Burs Vermektedir.

26- Birlik Eğitim Sendikası

Birlik Eğitim-Sen Bursları Yüksek Öğretim Ön Lisans Ve Lisans İle Ortaöğretim Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Genellikle Kasım Ayında İlan Edilmektedir.

27 -İbrahim Çeçen Vakfı Bursu

İC Vakfı Türkiye Geneli Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Yapılır.

28- Mavera Eğitim Ve Sağlık Vakfı

Mavera Vakfı Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınıyor.

29- Antalya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği

Antalya Belediyesi Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Toplam 8 Bin Türk Lirası Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınacak.

30- Bizim Çocuklar Eğitim Ve Kültür Derneği

Bizim Çocuklar Derneği Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınıyor.

31- Alimoğlu Sağlık Ve Eğitim Vakfı

Alimoğlu Sağlık Ve Eğitim Vakfı T.C. Vatandaşı Olan Belirtilen Alanlarda Öğrenim Gören Üniversite Lisans Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınıyor.

32- Esenler Belediyesi Üniversite Bursu

Esenler Belediyesi Esenler İlçesinde İkamet Eden Üniversite Eğitimine Yeni Başlayan Tüm Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Burs Verecek. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılacak.

33- TOGEMDER Bursu

Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim Ve Sosyal Dayanışma Derneği İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınıyor.

34-GADEV Garip Dede Dergahı Vakfı

GADEV Bursları Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

35- Ali Yavuzçehre Vakfı Bursu

Ali Yavuzçehre Vakfı Bursları Devlet Üniversitelerindeki Lisans (İkinci Öğretim Dahil) Programlarındaki Öğrencilere Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında E-Posta Yolu İle Alınır.

36- ASKEV Bilginer Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı

Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Durumu Yetersiz Olan Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Yapılır.

37- Manevi Ve İktisadi Kalkınma Vakfı MİKAV

MİKAV Bursları Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

38- MEAV Mustafa Enver Adakan Vakfı

MEAV Bursları Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Verilir. Başvurular Her Yıl Eylül Ayında Resmi Web Sitesinde Üyelik Oluşturup Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

39- Kız Çocuklarını Koruma Derneği

Kız Çocuklarını Koruma Derneği KÇKD Bursu Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Kız Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Her Yıl Eylül Ayında E-Posta Yolu İle Yapılır.

40- Türkiye Milli Kültür Vakfı TMKV Bursları

Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Her Yıl Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

41- Ankara Diş Hekimleri Odası ADO Eğitim Bursu

Ankara Diş Hekimleri Odası Faaliyet Bölgesinde Yer Alan (Ankara, Kastamonu, Kırıkkale, Çankırı) İllerdeki Diş Hekimliği Fakültelerindeki Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

42- Orhan Holding Oekv Orhan Eğitim Ve Kültür Vakfı

1996 Yılında Kurulan Vakıf İlköğretim, Ortaöğretim, Yüksek Öğrenci Bursları Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

43- Türkiye Turing Ve Otomobil Kurumu

Kurum İstanbul Ve Ankara İllerindeki Yüksek Öğrenim Üniversite (Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü) Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

44- Adalı Vakfı

Adalı Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilecek. Burs Başvurusu Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.

45- Tekinder Teknoloji Ve İnsan Derneği

Üniversitelerin İlgili Bölümlerinde Öğrenim Gören Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos, Eylül Aylarında Alınmaktadır.

46- Liay Vakfı

Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, İstanbul İl Sınırlarındaki Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos, Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılmaktadır.

47- Günebakan Vakfı

Günebakan Aile, Çocuk Ve Eğitim Vakfı Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Verecek. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Online Olarak Yapılacak.

48- Bilecik Belediyesi Eğitim Yardımı

Bilecik Belediyesi Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Veriyor.

49- Hafev Hasan Faydasıçok Vakfı

Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Sedefdeki İnciler Ve İz Bırakanlar Bursları Vermektedir. Başvurular Ağustos Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

50- SAÇDD Süreyya Ağaoğlu Derneği

Dernek Yüksek Öğrenim Lisans, Üstün Başarı Lisans, Üstün Başarı Sanat, Tezli Yüksek Lisans Ve Lise Öğrenci Bursları Vermektedir. Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Yapılmaktadır.

51- Kızılay Burs

Kızılay Burs Ortaöğretim, Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitim Seviyelerinde Yurt İçindeki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Verilecek. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılacak.

52- KIZÇEV Kız Çocukları Eğitim Derneği

Dernek Yüksek Öğrenim Üniversitelerde Öğrenim Gören Kız Öğrencilere Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

53- AGEYV Akın Global Eğitim Vakfı

Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Ağustos Ayında Online Olarak Yapılmaktadır.

54- T3 Vakfı Türkiye Teknoloji Takımı Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı

Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentör Burs Programı Ve Eğitim Desteği Bursu Olarak Verilmektedir. Burs Yılda 10 Ay Süre İle 4 Bin Ortaokul, Lise, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Verilir. Başvurular Kasım Ayında Alınmaktadır.

55- Borusan Kocabıyık Vakfı

Vakıf Belirlediği Üniversitelerdeki Belirli Bölümlerde Öğrenim Gören Başarılı Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

56- Bilge Adam Teknoloji Üniversite Bursu

Şirket İhtiyaç Sahibi Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

57- Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği

Birlik Ziraat Fakültelerinde Öğrenim Gören Lisans Düzeyindeki Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.

58- DOKAY Filo Ve Araç Kiralama Bursu

Şirket Devlet Üniversitelerindeki Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

59- Türk Kadın Akademisyenler Derneği TÜRKKAB

Dernek Üniversitelerde Öğrenim Gören Lisans Kız Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.

60- Bahadın Kültür Derneği

Dernek Üniversite Ve Doktora Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Şahsen Yada E-Posta Yolu İle Eylül Ve Ekim Aylarında Alınıyor.

61- İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ailesi Yada Kendisi İstanbul İlinde İkamet Eden 75 Bin Ön Lisans Ve Lisans Öğrencisine Yılda 4.500 (3*1.500 TL) Burs Verecek. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

62- Fivev Firuz Vatandost Eğitim Vakfı

2021 Yılında Kurulan Vakıf Yüzlerce Öğrenciye Karşılıksız Burs Veriyor. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir. Burs Başvuruları Online Olarak Eylül Ayında Alınmaktadır.

63- İnci Sözlük İnci Ailesi Bursu

Burs 100 Öğrenciye Aylık 800 Türk Lirası Olarak Ödenecek. Başvurular Sosyal Medyadan DM Yolu İle Alınacak.

64- RABVE Vakfı

Vakıf Türkiye’deki Devlet Ve Vakıf Üniversitelerinde (Yüzde Yüz Burslu) Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınıyor.

65- Hacı İsmail Kurt Eğitim Vakfı HİKEV

Vakıf Yüksek Öğrenim, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

66- İstanbul İlim Ve Kültür Vakfı

Vakıf Üniversitelerin Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

67- Kadın Ve Demokrasi Vakfı Kadem Bursu

Vakıf Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

68- Renkler Makina

Renkler Makine Yurt İçindeki Üniversitelerde Tam Zamanlı Başarılı Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular Ağustos Ayında Alınmaktadır.

69- TÜZDEV Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı

Vakıf Yüksek Öğrenimdeki Başarılı Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

70- KOLEV Koloğlu Holding Koloğlu Eğitim Vakfı Bursu

Vakıf Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

71- Şaban Cengiz Vakfı

Cengiz Holding Şaban Cengiz Vakfı Mehmet Cengiz Özel Başarı Bursu (Üniversitelerin İlgili Bölümlerinde Öğrenim Görmekte Olan Minimum 2,50 Ortalamaya Ve İhtiyaç Sahibi Başarılı Öğrencilere…) Ve İhtiyaç Bursu (Tüm Öğretim Kademelerinde Eğitim Öğretimine Devam Eden İhtiyaç Sahibi Öğrencilere…) Vermektedir.
Başvurular Online Olarak Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.

72- Eget Vakfı

Vakıf Bursları Başvuruları Online Olarak Alınmaktadır. Burs Lisans Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

73- Türk Petrol Vakfı

Vakıf Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınır.

74- ÇEV Çağdaş Eğitim Vakfı

Vakıf İstanbul İl Sınırlarında Okuyan Üniversite Ve Ortaöğretim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

75- İstanbul Vakfı Büyüt Hayallerini Bursu

İstanbul İlindeki Üniversitelerdeki Kız Öğrencilere Yılda 9 Ay Boyunca Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

76- Sabancı Vakfı

Üniversiteye Giriş, Vista, Kalkınmada Öncelikli İlle Engelli Öğrenciler Bursları Vermektedir. Başvurular Üniversitelerin Burs Ofislerine Yapılır.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

77- MEV Milli Eğitim Vakfı

Milli Eğitim Vakfı İlkokul, Ortaokul, Lise, Ön Lisans, Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.

78- Vehbi Koç Vakfı

Yüksek Öğrenim, Hemşirelik, Asistan, 17 Okul Başarı, Mesleki Eğitim, Akmed, Anamed, Koç Üniversitesi, Koç Okulu Bursları Vermektedir. Burslar Yılda 10 Ay Süre İle Ödenir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

79- TKSD Bursu

Türk Kimya Sanayicileri Derneği Karşılıksız Bursu Yılda 8 Ay Süre İle Ödenmektedir. Burslar Kimya Alanında Öğrenim Gören Başarılı, İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçindir.
Başvurular Eylül Ayında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.

80- Sıtkı Koçman Vakfı

1975 Yılında Kurulan Vakıf Devlet Üniversitelerinde Okuyan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

81- Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Vakfı

2014 Yılında Kurulan Vakıf Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Yüksek Lisans Bursu Sadece Tıp Alanındaki Öğrencilere Yöneliktir.
Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

82- İstanbul Sanayi Odası Vakfı

İsov İstanbul Sanayi Odası Karşılıksız Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir. Burslar İstanbul, Tekirdağ Ve Kocaeli İllerindeki Üniversitelerin Teknik Bölümlerinde Yüksek Öğretim Kurumlarına Kayıt Hakkı Kazanmış İmkanları Olmayan Başarılı Öğrencilere Verilir. Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınır.

83- Organik Kimyacılar Derneği Orkimder Bursu

2022 Yılında Kurulan Dernek Kimya Bölümü Öğrencilerine Burs Vermektedir. Burs Türleri Meslek Lisesi, Üniversite, Yüksek Lisans Ve Üstün Başarı Bursları. Başvurular Ağustos Ayında Alınmaktadır.

84- ANK Vakfı

Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Burs Başvuruları Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınır. Burslar İlk, Orta Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınır.

85- Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı

2021 Yılında Kurulan Vakıf Mutfak Kültürü Ve Tarihi, Aşçılık, Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Alanlarında Başarılı Öğrencilere Ve Bireylere Burs Vermektedir.

86- Mükad Mühendis Ve Mimar Kadınlar Derneği

Dernek Üniversitelerin Mühendislik Ve Mimarlık Fakültelerinde Ve Liselerin Sayısal Bölümlerinde Öğrenim Gören Kız Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Ağustos Ayında Alınmaktadır.

86- Elginkan Vakfı

Burslar İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Odtü, İstanbul Teknik Üniversitesi İtü, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi Ve Celal Bayar Üniversitesi Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Burs Programında Yer Alan Üniversitelerin İlgili Bölümlerine Yapılmaktadır.
Başvurular Eylül Ayında Alınır.

87- WISTA Türkiye Derneği

Denizcilik Fakülte Ve Yüksek Okullarında Okuyan Öncelikle Kadın Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınır.

88- KSV Kaleseramik Vakfı

İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursları Belirlenen Üniversitelerin Belirli Bölümleri İle Meslek Liselerinin Belirlenen Bölümlerinde Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

89- Türk Hukuk Enstitüsü Derneği

Dernek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.

90- TSK Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı

Burslar Şehit Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Uzman Erbaş Ve Sivil Memurların Ortaokul, Lise, Ön Lisans Ve Lisans Gören Çocuğu Olmak, TSK, Jandarma Genel Komutanlığı Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda Görevli Subay, Astsubay, Uzman Jandarma Uzman Erbaş Sivil Memurlar İle Bunların Emeklilerinin Ön Lisans Ve Lisans Öğrenimi Gören Çocuğu Olmak, Burs Sekiz Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

91- 1884 Vakfı

Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir.
Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

92- Yeni Dünya Vakfı

1996 Yılında Kurulan Vakıf Akademik Başarı Ve Vakıf Faaliyetlerine Aktif Katılma Şartları Aramaktadır. Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.

93- Aydın Doğan Vakfı

Vakıf Devlet Üniversitelerinde Lisans Seviyesinde Eğitim Gören Kız Öğrencilerden, Tıp, Mühendislik Ve Hukuk Fakültelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınmaktadır.

94- KEV Köksal Eğitim Vakfı

Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Elden Yada Posta Yolu İle Alınır.

95- TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursu

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi Vakfı TİSK MCV Tıp Fakültesi Yada Sağlık Konusunda Lisans Düzeyinde Eğitim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.

96- Türkiye Eğitim Sağlık Ve Araştırma Vakfı

Vakıf Tıp Alanında Eğitim Gören Her Derecedeki Maddi Durumu Yetersiz Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Kasım Ve Aralık Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

97- İncivak Cevdet İnci Eğitim Vakfı

İnci Holding Cevdet İnci Eğitim Vakfı Karşılıksız Bursları Ege Bölgesinde Yer Alan Devlet Üniversitelerinde Okuyan Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Ve Yetenekli Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.

98- Adana Ticaret Odası Atosev

Kurum Ailesi Adana’da İkamet Eden Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçindeki Üniversitelerin Ön Lisans, Lisans Programlarında Okuyan Örgencilere Yöneliktir.
Başvurular Kasım Ayında Şahsen Alınmaktadır

99- İlim Yayma Vakfı

1972 Yılında Kurulan Vakfı Yüksek Lisans, Doktora Ve Doktora Özel Araştırma Bursu Vermektedir. Yüksek Lisans Ve Doktora Bursu Başvurusu Eylül – Ekim Aylarında, Doktora Özel Araştırma Bursu Başvurusu Mart – Nisan Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

100- Fatih Gençlik Vakfı

1971 Yılında Kurulan Vakıf İstanbul İlinde Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.


Karşılıksız Burs Veren Kurumlar Listesi

karsiliksiz burs veren kurumlar listesi

Bir Damla Derneği Bursu
Burslar Üniversite Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Temmuz Ayında Alınmaktadır.

Yamantürk Vakfı
1992 Yılında Kurulan Vakıf Grup Şirketlerinin Bulunduğu İllerdeki Şehit Ve Gazi Çocukları İle Ekonomik Desteğe Gereksinimi Olan Kız Çocukları Öncelikli Olmak Üzere, Üniversitelerin 2, 3 Ve 4. Sınıf Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Temmuz Ve Ağustos Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı
Vakıf Tıp Fakültesi Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Posta Yolu İle Alınmaktadır.

Füsun Sayek Derneği

Füsun Sayek Sağlık Ve Eğitim Geliştirme Derneği Bursları Örgün Eğitimde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.

Özler Vakfı

Özler Holding Özler Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Belçika Diyanet Vakfı Bursu

Belçika Diyanet Vakfı Türkiye’deki Öğrencilere Yönelik Olarak Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Nef Vakfı

Nef Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Devlet Üniversitelerinin Lisans Ve Ön Lisans Bölümlerinde Örgün Eğitim Gören Yada Vakıf Ve Özel Üniversitelerde %100 Burslu Eğitim Alan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

İslam Kalkınma Bankası Bursları

İslam Kalkınma Bankası Burs Başvuruları Genellikle Ocak Ve Şubat Aylarında Alınmaktadır. Kurum Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Ve Doktora Araştırma Programı Bursu Vermektedir.

Polimeks Holding

Polimeks Holding Bursları Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerine Verilmektedir. Başvurular Genellikle Ekim Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.

Şahinler Vakfı

Şahinler Holding Şahinler Vakfı Bursları Türkiye Sınırları İçerisindeki Lise Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

Limak Vakfı

Limak Vakfı Gülseren Özdemir Üstün Başarı Bursu Ve Türkiye’nin Mühendis Kızları Bursları Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Ensar Vakfı

Ensar Vakfı Bursları Lisans Düzeyinde İstanbul İlinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yönelik Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursu

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursları Anne Yada Babası Hayatta Olmayan Maddi Durumu Yetersiz Olan Orta Öğretim, Yüksek Öğretim Ve Yabancı Uyruklu Yüksek Öğretim Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.

TÜRGEV Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı

TÜRGEV Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Kız Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Yurt Başvurusu Yapılırken Alınmaktadır. Başvuru Tarihleri Ağustos Ve Eylül Ayındadır.

Gübretaş Burs Başvurusu

Gübretaş Ziraat Fakülteleri Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Genellikle Kasım Ayında Alınmaktadır. Kurum Lisans, Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir.

Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı

Alarko Holding Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı Bursları Ortaöğretim Ve Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Çoğunlukla Ekim Ayında İlan Edilmektedir.

Bereket Vakfı

Bereket Vakfı Bursları Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Eti Holding

Eti Holding Bursları Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Master Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1-15 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınmaktadır. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir.

Güney Eğitim Vakfı

Güney Eğitim Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Başaralı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1-30 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınır. Burs Yılda 10 Ay Süre İle Ödenmektedir.

Tekfen Vakfı

Tekfen Holding Tekfen Vakfı Bursları Grup Çalışanları Dışında İhtiyaç Sahibi Başarılı Lisans Öğrencilerine, Grup İçi Çalışan Çocuklarına Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

İTDV İsviçre Türk Diyanet Vakfı

İTDV İsviçre Türk Diyanet Vakfı Bursları Türkiye’deki Öğrencilere Yönelik Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Alınmaktadır.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursları Devlet Üniversitelerinde Okuyan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular 15 Eylül- 15 Ekim Tarihleri Arasında Alınır.

Yarının Umutları Derneği

Yarının Umutları Derneği Bursları Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şubelerinin Bulunduğu İl Yada İlçelerde Öğrenim Gören Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Yağmur Damlası Derneği

Yağmur Damlası Derneği Bursları Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Özel Üniversite Ve Açık Öğretim Öğrencilerine Burs Verilmez. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınır.

Keleşoğlu Vakfı

Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Sema Yazar Vakfı

Sema Yazar Gençlik Vakfı Bursları Ankara İlinde Bulunan Belirlenen Devlet Üniversitelerinin Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Garip Ve Zeycan Yıldırım Vakfı

Garip Ve Zeycan Yıldırım Vakfı Bursları Maddi Durumu Yetersiz Olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Lisans, Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Rönesans Eğitim Vakfı

Rönesans Eğitim Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

İş Dünyası Vakfı

İş Dünyası Vakfı Bursları Türkiye Sınırlarında Eğitim Gören Maddi Durumu Yetersiz Olan Lisans, Lisans Üstü Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular 15 Eylül – 15 Ekim Tarihleri Arasında Alınmaktadır.

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı Bursları Türkiye Sınırları İçindeki Üniversitelerin Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Koloğlu Holding

Koloğlu Holding Bursları Üniversitelere Yerleştiği Puan Türüne Göre İlk Yirmi Binde Yer Alan Maddi Durumu Olmayan Öğrencilere Yüksek Başarı Bursu Ve Üniversitelerin Belirlenen Mühendislik Bölümlerinde Okuyan Öğrencilere (İlk 20 Bin İle 70 Bin Arası) Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.

Gülsan Eğitim Vakfı

Gülsan Holding Gülsan Eğitim Vakfı Bursları Türkiye’de Yüksek Öğrenim Gören Maddi Durumu Yeterli Olmayan Başaralı Lisans Ve Ön Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Atlas Vakfı

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Bursları Sadece Üniversitelere Yeni Kayıt Olan Lisans, Yüksek Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

AHEV Vakfı

AHEV Ayşe Hatun Özen Eğitim Ve Dayanışma Vakfı Bursları Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Hazırlık Yada 1. Sınıfa Kayıt Yaptırmış Olan Tıp, Mühendislik, Hukuk, İlahiyat Yada Öğretmenlik Bölümlerinde Okuyan Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Çanakkale Ticaret Odası

Çanakkale Ticaret Odası Bursları Ailesi Odanın Faaliyet Alını İçinde Olan Devlet, Vakıf Ve Özel Üniversitelerde Tam Burslu Okuyan Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Genellikle Kasım Ayında Alınmaktadır.

Eget Vakfı

Eget Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Türkiye’de Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Tam Zamanlı Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Türk Loydu Vakfı

Türk Loydu Vakfı Bursları Belirli Bölümlerdeki Lisans, Lisans Üstü Ve Akademisyenlere Yöneliktir. Burslara Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayında İlan Edilmektedir.

Nevvar Salih İşgören Vakfı

Nevvar Salih İşgören Vakfı Bursları İlkokul, Ortaokul, Lise, Yüksek Öğrenim Ve Şehit Ve Gazi Yakını Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.

Dent Group

Dent Group Öğrenci Bursları Diş Hekimliği Öğrencilerine Yönelik Verilmektedir. Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayı İçinde İlan Edilmektedir.

Hayat Sağlık Vakfı

Hayat Sağlık Vakfı Ve Şubeleri Bursları İstanbul İlindeki Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Hazırlık Ve Birinci Sınıflarında Okuyan Öğrencilere Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Ekim Ve Kasım Aylarında İlan Edilmektedir.

M. İhsan Arslan Vakfı

M. İhsan Arslan Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Başarılı Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir.

ILPEACE Uluslararası Yaşam Ve Barış Derneği

ILPEACE Uluslararası Yaşam Ve Barış Derneği Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Burs Ülkemizde Bulunan Üniversitelerin Örgün Eğitim Öğrencileri İle Yurt Dışındaki Üniversitelerdeki Türk Vatandaşı Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

TEV Türk Eğitim Vakfı

TEV Türk Eğitim Vakfı Bursları Yurt İçi Teknik Ve Meslek Lisesi, Yüksek Öğrenim, Yüksek Lisans, Doktora Ve Üstü Başarı Ve Yurt Dışı Bursları Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Türk Diş Hekimleri Birliği Bursları
Kurum Diş Hekimliği Fakültesi Birinci Sınıfta Okuyan Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos – Eylül – Ekim Aylarında E-Posta Yoluyla Alınmaktadır.

Davet Ve Kardeşlik Vakfı

Davet Ve Kardeşlik Vakfı Bursları Devlet Üniversiteleri İle Vakıf Üniversitelerinde %100 Burslu Okuyan Önlisans Ve Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

İstanbul Tabip Odası

İstanbul Tabip Odası Bursları İstanbul İli Sınırlarındaki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören İhtiyaç Sahibi Tıp Fakültesi Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası

BTSO Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası Bursa İlinde Doğan Yada Lise Eğitimini Bursa İlinde Tamamlayan Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Alınmaktadır.

Gençleri Destekleme Ve Koruma Vakfı

Gençleri Destekleme Ve Koruma Vakfı Ankara İlinde İkamet Eden Üniversitelere Yeni Başlayan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

YEKÜV Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı

YEKÜV Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Yüksek Öğrenim Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Ailesi Kırsal Kesimde İkamet Eden İstanbul İlinde Devlet Üniversitesi Kazanmış Olan Öğrencilere Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Anadolu Vakfı

Anadolu Vakfı Maddi Durumu İyi Olmayan İhtiyaç Sahibi Başarılı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular 1-30 Eylül Tarihleri Arasında Alınmaktadır.

Tellioğlu Vakfı

Tellioğlu Vakfı Yüksek Öğretim Öğrencilerine Yönelik Burs Vermektedir. Başvuru Tarihleri Ekim Ayında İlan Edilmektedir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ortaöğretim Ve Üniversite Öğrencilerine Yönelik Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Yalova Ticaret Odası

Yalova Ticaret Odası Bursları Orta Öğretim Eğitimini Yalova Sınırları İçerisinde Tamamlayan Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Alınmaktadır.

Atatürkçü Düşünce Derneği

Atatürkçü Düşünce Derneği Orta Öğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvuralar Ağustos Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Vasfiye Kazım Eriş Eğitim Vakfı

Vasfiye Kazım Eriş Eğitim Vakfı Devlet Üniversitelerinin Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1 Eylül 30 Ekim Tarihleri Arasında Alınmaktadır.

Avon Vakfı

Avon Temsilcisi Global Bursu Temsilci Çocuklarına Yada Torunlarına Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

BESİYAD Bursu

Beşiktaşlı Sanayici Ve İş Adamları Ve Yatırımcıları Derneği BESİYAD Kartallar Okusun Bursu Başvuruları Ekim Ayı İçinde Alınmaktadır.

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı

EÇEV Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Bursları İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Üniversite Bursları İzmir İlindeki Devlet Üniversitelerin Belirli Bölümlerine Kayıtlı Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası

İTO İstanbul Ticaret Odası Bursları İstanbul İli Sınırlarındaki Devlet Üniversitelerindeki Lisans Ve Yüksek Lisans İle Türkiye İçinde Yada Yurt Dışındaki Yüksek Öğrenim Kurumlarında Öğrenim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 15 Ağustos – 15 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınmaktadır.

Aktaş Eğitim Vakfı

Aktaş Eğitim Vakfı Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Yüksek Öğretim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Temmuz Ayında Alınmaktadır.

Süreyya Ağaoğlu Derneği

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği Bursları İstanbul İlindeki Lisans, Yüksek Lisans, Üstün Başarı Sanat Lisans, Üstün Başarı Lisans, Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

Sarbak Vakfı

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Bursları Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi Ve Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Azaklıoğlu Necati Bay Vakfı

Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim Ve Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Alınmaktadır.

Yakamoz Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği

Yakamoz Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği İlköğretim, Lise Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Burslar Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Yetim, Öksüz Ve Anne Ve Babası Ayrı Olan Öğrencilere Verilir. Başvurular Ağustos Ayında Alınır.

TUKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği

TUKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursları Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Devlet Üniversitelerinin Lisans Ve Ön Lisans Kız Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular 1-30 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınır.

Belediye Eğitim Yardımları

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi
İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Eğitim Yardımları Dört Yıllık Devlet Üniversiteleri İle Vakıf Üniversitelerinde Yüzde Yüz Burslu Öğrenim Gören İkamet Adresi Gaziosmanpaşa Olanlara Verilmektedir. Başvuralar Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı

Gün Işığı Derneği Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı Ailesi Körfez İlçesinde İkamet Eden Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ve Kasım Ayında Alınmaktadır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 2023-2024 KYK Burs-Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

👉Üniversite Hazırlık Okuyan Öğrenciler KYK Bursu Alabilir mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu