Çıkmış Sorular

AYT Felsefe Çıkmış Sorular PDF İndir Son 10 Yıl

AYT Felsefe Çıkmış Sorular PDF İndir Son 10 Yıl. 2024 YKS sınavına girecek adaylar daha önceki yıllarda çıkmış soruları çözerek sınava hazırlamakta. Bizlerde sınava hazırlanan öğrencilere kaynak olması açısından AYT Felsefe Çıkmış Soruları PDF formatında hazırladık. Kolayca İndirebileceğiniz linkleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

AYT Felsefe Çıkmış Sorular PDF

ayt felsefe cikmis sorular pdf

2024 YKS girecek öğrencilerin kaynak olarak kullanabilmesi için bu yazımızda AYT Fizik Çıkmış Sorular PDF formatında hazırladık. AYT son 10 yıl Felsefe sorularını incelediğimizde sınavın güçlük derecesi ortadır. Yüksek Kurumlar Sınavı (YKS)’ye hazırlanan öğrencilere kaynak olabilmesi için ATY Felsefe son 10 yıl çıkmış sorular PDF dosyalarını paylaştık.

AYT Felsefe çıkmış sorular arşivimizde 2017-2010 Yılları arasında ise TYT sınavına karşılık gelen YGS, AYT sınavına karşılık gelen LYS sınavları Felsefe çıkmış soruları 2010-2023 yılları arası yapılan AYT Felsefe çıkmış sorular PDF dosyaları bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak istediğiniz yıla ait AYT Felsefe çıkmış sorular ve cevapları PDF dosyalarını indirebilirsiniz.

2023 AYT Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2022 AYT Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2021 AYT Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2020 AYT Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2019 AYT Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2018 AYT Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2017 LYS Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2016 LYS Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2015 LYS Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2014 LYS Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2013 LYS Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2013 LYS Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2012 LYS Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2011 LYS Felsefe Çıkmış Sorular PDF


2010 LYS Felsefe Çıkmış Sorular PDF


5 Adımda AYT Çalışma Tavsiyeleri

5 adimda ayt calisma tavsiyeleri 1

Bir Hedef Belirleyin

Öncelikle kendinize bir hedef belirleyin. Gelecekte kendinize bir vizyon ve ideal oluşturabilmek adına muhakkak bir hedefiniz olsun. Bu hedef doğrultusunda bir yol belirleyin ve bunun için kendinizi hedefinize ulaşmış olarak hayal edin. Bunun içinde kendinizi keşfetmeniz gerekir.

Kendi yeteneklerinizi, yapabilecekleriniz doğrultusunda hedef koyarsanız başarı sizin için kaçınılmaz ve daha kolay olur. hem daha azimli çalışırsınız hem de hedefiniz için hayallerinize daha kısa sürede ulaşmış olursunuz.

Planlı ve Programlı Çalışın

İkinci önemli detay ise planlı ve programlı çalışmaktır. Kendi yaşam tarzınız ile mevcut şartlarınızı en iyi derecede kullanarak kendinize bir çalışma planı hazırlayın. Bu çalışma planı ile daha fazla verim alacağınız şekilde hazırlarsanız ders çalışırken sıkılmaz ve aksine daha azimli bir şekilde yol alırsınız. Ne kadar kapsamlı ve detaylı bir program hazırlarsanız sizin o kadar faydalı olacaktır.

Ders çalışma Planınız her dersten karma bir yapı içermeli ve Bir derse ağırlık verilirken diğer dersleri ihmal edilmemelidir. Aylarca ihmal edilen ve birikme gösteren dersi plana dahil etmek zamanla daha zor olacağından bu konuda bir rehber yardımına başvurmakta yarar vardır. Her derse zorluk seviyesine göre ve biraz da o derse ne kadar çalışılması gerektiği göz önünde bulundurularak zaman ayırılmalıdır.

Doğru Kaynakları Seçin

Diğer bir önemli unsurda kaynak seçimi.  Derslere çalışırken doğru kaynaktan yardım aldığınızdan emin olun. Sınava girecek adayların en sık yaptığı hatalardan birisi bilindik ve zor kaynakları tercih etmeleridir. Şunu unutmayın ki yanlış kaynak seçimi size 1 yıl kaybettirir.

Bunun için uzmanlar tarafından da destek alarak hem konu anlatımı hem de soru bankalarını tercih ederken daha çok araştırma yapıp en çok güvendiğiniz kaynakları edinin. AYT Konu dağılımı ve soru türlerini öğrenip AYT’ ye müfredatına uygun kaynaklar seçimi yapmalısınız. Bu şekilde seçim yaparsanız sınavda hem daha başarılı olur hem de sınav stresi yaşamamış olursunuz.

Bol Bol Kitap Okuyun 

Her ne olursa olsun her gün aralıksız olarak mutlaka kitap okuyun. En az 10 sayfa bile okusanız da günlük kitap okuma rutininizi bozmadan devam edin. Kitap okumak sınavda soruları daha iyi anlamanızı ve daha iyi kavrayarak kolaylıkla soru çözmenizi sağlayacaktır. Hem zihninizi okuma hızına alıştırmış hem de okunanı anlama yeteneğini daha da hızlandırmış olacaksınız. Doğal olarak buda size sınavda 1 adın öne taşıyacak ve sınav süresini daha aktif kullanmış olacaksınız.

Denemelere Katılın

Sınav yaklaşırken konuları bitirmiş olmalısınız ki artık soru çözerken hızınızı belirleyebilesiniz. Etrafınızda yapılan bütün denemelere katılın ve sonuçları mukayese edin.  Sürekli denemelere katılmak hem eksiklerinizi görmenize hem de sınav sırasında hızınızın artırmanıza faydalı olacaktır. Denemeler sayesinde hangi konulara ağırlık vermeniz gerektiğini görebilir ve soru çözme hızınızın yeterli olup olmadığını tecrübe edebilirsiniz.


AYT Felsefe Konuları

ayt felsefe konulari

Mantık Konuları

 • Mantığa Giriş
 • Klasik Mantık
 • Mantık ve Dil
 • Sembolik Mantık

Psikoloji Konuları

 • Psikoloji Bilimini Tanıyalım
 • Psikolojinin Temel Süreçleri
 • Öğrenme-Bellek-Düşünme
 • Ruh Sağlığının Temelleri

Sosyoloji Konuları

 • Sosyolojiye Giriş
 • Birey ve Toplum
 • Toplumsal Yapı
 • Toplumsal Değişme ve Gelişme
 • Toplum ve Kültür
 • Toplumsal Kurumlar

İlginizi Çekebilir👇

👉2024 AYT Felsefe Kaynak Kitap Önerileri

👉AYT Felsefe Konuları 2024 PDF

👉2024 YKS (TYT-AYT) Felsefe YouTube Kanal Önerileri

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu