Kimdir

Sinan Canan Kimdir, Kaç Yaşında? Sinan Canan Hayatı ve Biyografisi

Sinan canan Kimdir, Kaç Yaşında? Sinan Canan Hayatı ve Biyografisi. Başarıları ile meslek hayatından adından sık sık söz ettiren Prof. Dr. Sinan Canan Nerelidir? Sinan Canan Ne Yaptı? merak edilmekte. Aynı zamanda Youtube Açık Beyin kanalında yayın yapan Sinan Canan eşi kimdir? Gelin birlikte Sinan Canan hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Sinan Canan Kimdir?

sinan canan kimdir

Akademisyen ve araştırmacı kişiliği ile bilinen Prof. Dr. Sinan Canan Kimdir? merak edilmekte. Açık Beyin araştırma ve eğitim merkezi kurucusu olan Prof. Dr. Sinan Canan, bir çok seminer ve konferans da vermiştir. 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelen Sinan Canan, 2023 yılı itibari ile 51 yaşındadır ve aslen baba tarafından Ermeneklidir.

Başarılı kariyeri boyunca bir çok eğitim almış ve aldığı eğitimleri genç nesillere aktarmayı ve araştırmacı kişiliği ile birlikte bilinen Sinan Canan meslek hayatında aranan isimler arasında yer almaktadır. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlk, orta ve üniversite eğitimini Ankara’da tamamlayan Canan, Üniversite eğitimini 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünde lisans olarak ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde doktora düzeyinde tamamlamıştır.

Eğitimine hız kesmeden devam eden Sinan Canan, 2010 yılında Fizyoloji dalında doçent unvanı almıştır. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim dalında 5 yıl; Turgut Özal Üniversitesinde aynı bölümde 1 yıl; Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin yine aynı bölümünde 4 yıl akademisyen olarak çalışmıştır.


Sinan Canan Hayatı ve Biyografisi

sinan canan hayati ve biyografisi

Aldığı eğitimler sonrasında ve başarılı kariyeri ile araştırmalarına devam eden Sinan Canan, Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki biçimler, Öğrenme, Lisan ve afazi, Zihin ve Beyin gibi konularda ülke çapında program ve konferanslar düzenlemektedir. Bununla birlikte 2017 yılında İstanbul’da kurduğu eğitim ve araştırma merkezi Açık Beyin ile nörobilim tabanlı bireysel ve kurumsal eğitim geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Aynı zamanda Youtube’da “Açık Beyin” kanalında yayınlar yapmakta, videolar paylaşmaktadır. Sinan Canan, kaos teorisi, karmaşıklık, fraktal geometri, doğadaki biçimler gibi genel bilimsel konuların yanı sıra, öğrenme, lisan, zihinsel performans, yaratıcılık, sanat, inançlar, liderlik, eğitim, ebeveynlik gibi temel konuların sinirbilimsel açıklamaları üzerine ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemektedir.

Tüm anlatılarını İnsanın Fabrika Ayarları (İFA) çerçevesinde kurgulayan Dr. Canan, aynı zamanda AçıkBeyin bünyesindeki tüm eğitimleri de aynı temel üzerinde tasarlamaktadır. AçıkBeyin ve Dr. Sinan Canan’ın anlatılarının en temel amacı, modern dünyada doğru bir yaşam kurmanın bilimsel ipuçlarını tüm insanlara ulaştırmaktır.

Sinan Canan ayrıca 2019 yılından beri Türkiye Milli Sağlık ve Doğa Bilimleri Derneği (SADE) yönetim kurulu başkanlığını da yürütmektedir. Kısaca özel hayatından bahsedecek olursak; İlk eşi Bige Canan ile Aybike, Metehan ve Melike adlı üç çocukları vardır. 2021 yılından bu yana Müge Canan ile evlidir.


Sinan Canan Aldığı Ödüller

 • Fizyolojik Bilimler Derneği Genç Araştırıcı İkincilik Ödülü (S. Canan, C. Marangoz. Penisilinle oluşturulan epileptiform aktivitenin tayf çözümlemesi ile incelenmesi. Türk Fizyolojik Bilimler Derneği 28. Ulusal Kongresi, 24-27 Eylül 2002, İzmir).
 • TASAM Stratejik Vizyon Ödülü – Stratejik vizyona sahip bilim insanı ödülü (2016)
 • TÜAD Baykuş Ödülleri – Bilgi Dostu Baykuş Jüri Özel Ödülü (2016)

Sinan Canan Kitapları

 • “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”,
 • “Değişen Be(y)nim“,
 • “Unutulacak Şeyler”,
 • “Beynin Sırları”,
 • “Dijital Dünyada İnsan Kalmak”,
 • “Kendimi Keşfediyorum”,
 • “İFA 1. Kitap: Beden“,
 • “İFA 2. Kitap: İlişkiler ve Stres”
 • “İFA 3. Kitap: Sınırları Aşmak”
 • (İFA: İnsanın Fabrika Ayarları)

Twitter 👉 Sinan Canan


👉 Hilmi Hacaloğlu Kimdir, Kaç Yaşında? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu