Kimdir

Hilmi Hacaloğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Hilmi Hacaloğlu Hayatı ve Biyografisi

Hilmi Hacaloğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Hilmi Hacaloğlu Hayatı ve Biyografisi. Gazeteci, muhabir olarak da görev yapan Hilmi Hacaloğlu Nerelidir? Hilmi Hacaloğlu Nerede Çalışıyor? Hilmi Hacaloğlu kimin oğlu, babası kim? Gelin birlikte Hilmi Hacaloğlu hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Hilmi Hacaloğlu Kimdir?

hilmi hacaloglu kimdir

Farklı pozisyonlarda ve farklı gazetelerde görev alan Hilmi Hacaloğlu Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. gazeteci kimliği yanı sıra aynı zamanda yayın yönetmenliği de yapan Hilmi Hacaloğlu, 1972 yılında İstanbul’da doğdu, 2023 yılı itibari ile 51 yaşındadır ve aslen aile tarafından Rize Fındıklılıdır ve Laz kökenlidir.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Saint-Joseph Fransız Lisesinden mezun olan Hilmi Hacaloğlu, Üniversite eğitimini ise  Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde eğitim görerek bitirmiştir. Çalışma hayatından kısaca bahsedecek olursak; HBB’de dış haber editörü olarak giriş yaptı. 1996 yılından 2009 yılına kadar NTV’de muhabir olarak çalıştı.

2012-2013 yıllarında Skyturk 360’ta yayımlanan Şimdi Söz Sizde programının sunuculuğunu yaptı. Mehmet Ali Birand’ın hayatını kaybetmesinden sonra 32. Gün programının editörlüğünü yaptı. VOA’da muhabir olarak çalıştı. 2019’da Tele1’de yayımlanan Türkiye’nin Seçimi adlı programı sunan Hacaloğlu, 2021’de Gerçek Gündem haber sitesinin genel yayın yönetmenliğine getirildi.


Hilmi Hacaloğlu Hayatı ve Biyografisi

hilmi hacaloglu hayati ve biyografisi

Kısaca Eğitim ve çalışma hayatından bahsettiğimize göre; kariyerinden bahsedecek olursak; Turkish Time dergisinin kısa süreliğini yayın danışmanlığını yaptığı. 2011 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen İnovasyon Kongresi’ni hazırlayan ekipte yer aldı. İMC TV’nin kuruluş sürecinde yer aldıktan sonra 2012 ve 2013 yıllarında Skytürk Televizyonu’nda “Şimdi Söz Sizde” programını hazırlayıp sundu.

Gün programının genel yayın yönetmenliğini gerçekleştirdi. 32. Gün’ün internet sitesinde yayınlanan “Fikr-i Takip” adlı programı hazırladı. 2015’te TRT Belgesel’de yayınlanan Krizli Yıllar belgeselini hazırladı. Türk Hava Yolları’nın son 10 yılını anlatan “Hayal Edince” filmi ile Türk Hava Yolları’nın Sanal Müze projesinin de metin yazarlığını yaptı. Voice of America Türkçe Servisi’nin İstanbul muhabirliğini üstlendi.

2013 yılında Radyo 24’te Kansu Şarman’la birlikte Vakanüvis adlı tarih programını hazırladı. Milliyet gazetesi ile Popüler Tarih, Atlas Tarih, El Cezire, National Geographic ve GQ dergilerinde dosya ve makaleleri yayınlandı. Gerçek Gündem Genel Yayın Yönetmenliğini yürütüyor.

2012’den beri VOA’da muhabir olarak çalışmaktadır. Bunun yanı sıra ise 2019’da Tele1’de yayımlanan Türkiye’nin Seçimi adlı programı sunan Hacaloğlu, 2021’de Gerçek Gündem haber sitesinin genel yayın yönetmenliğine getirilmiştir.

Twitter 👉 Hilmi Hacaloğlu


👉 Hande Subaşı Kimdir, Kaç Yaşında? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu