Çıkmış Sorular

TYT-AYT Fizik Çıkmış Sorular PDF İndir (Tüm Yıllar)

TYT-AYT Fizik Çıkmış Sorular PDF İndir (Tüm Yıllar). 2024 YKS sınavına girecek adaylar daha önceki yıllarda çıkmış soruları çözerek sınava hazırlamakta. Bizlerde sınava hazırlanan öğrencilere kaynak olması açısından TYT-AYT Fizik Çıkmış Soruları PDF formatında hazırladık. Kolayca İndirebileceğiniz linkleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TYT-AYT Fizik Çıkmış Sorular PDF

tyt ayt fizik cikmis sorular pdf

Yüksek Kurumlar Sınavı (YKS) hazırlanan adaylar için TYT- AYT Fizik çıkmış sorular ve cevaplarını sizler için hazırladık. 2024 yılında YKS girecek adaylar bir yandan sınava hazırlanırken bir yandan da daha önceki yıllarda çıkmış soruları araştırmakta. Hal böyle olunca; kaynak olarak kullanabileceğiniz ÖSS-LYS-YKS çıkmış tüm Fizik sorularını PDF formatında kolayca indirebileceğiniz linkleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ayrıca sizlere kolaylık olması için TYT-AYT Fizik Çıkmış Sorular PDF konulara göre ayırdık. Listemizde Vektörler ve Kuvvet çıkmış sorular, Moment ve Denge Çıkmış sorular, Ağırlık Merkezi ve Basit Makinalar Çıkmış sorular, Sıcaklık ve Genleşme Çıkmış sorular,  Doğrusal Hareket Çıkmış sorular, İş Güç Enerji Çıkmış sorular, Elektrostatik Çıkmış sorular, Elektrik Akımı Çıkmış sorular, Optik Çıkmış sorular ve Magnetizma – Ses Dalgaları -Birimler Çıkmış sorulara ulaşabilirsiniz.

 

2022 TYT Fizik Çıkmış Sorular PDF


2021 TYT Fizik Çıkmış Sorular PDF


2020 TYT Fizik Çıkmış Sorular PDF


2019 TYT Fizik Çıkmış Sorular PDF


2018 TYT Fizik Çıkmış Sorular PDF


2017 YGS Fizik Çıkmış Sorular PDF


2016 YGS Fizik Çıkmış Sorular PDF


2015 YGS Fizik Çıkmış Sorular PDF


2014 YGS Fizik Çıkmış Sorular PDF


2013 YGS Fizik Çıkmış Sorular PDF


2012 YGS Fizik Çıkmış Sorular PDF


2011 YGS Fizik Çıkmış Sorular PDF


5 Adımda AYT Çalışma Tavsiyeleri

5 adimda ayt calisma tavsiyeleri

Bir Hedef Belirleyin

Öncelikle kendinize bir hedef belirleyin. Gelecekte kendinize bir vizyon ve ideal oluşturabilmek adına muhakkak bir hedefiniz olsun. Bu hedef doğrultusunda bir yol belirleyin ve bunun için kendinizi hedefinize ulaşmış olarak hayal edin. Bunun içinde kendinizi keşfetmeniz gerekir.

Kendi yeteneklerinizi, yapabilecekleriniz doğrultusunda hedef koyarsanız başarı sizin için kaçınılmaz ve daha kolay olur. hem daha azimli çalışırsınız hem de hedefiniz için hayallerinize daha kısa sürede ulaşmış olursunuz.

Planlı ve Programlı Çalışın

İkinci önemli detay ise planlı ve programlı çalışmaktır. Kendi yaşam tarzınız ile mevcut şartlarınızı en iyi derecede kullanarak kendinize bir çalışma planı hazırlayın. Bu çalışma planı ile daha fazla verim alacağınız şekilde hazırlarsanız ders çalışırken sıkılmaz ve aksine daha azimli bir şekilde yol alırsınız. Ne kadar kapsamlı ve detaylı bir program hazırlarsanız sizin o kadar faydalı olacaktır.

Ders çalışma Planınız her dersten karma bir yapı içermeli ve Bir derse ağırlık verilirken diğer dersleri ihmal edilmemelidir. Aylarca ihmal edilen ve birikme gösteren dersi plana dahil etmek zamanla daha zor olacağından bu konuda bir rehber yardımına başvurmakta yarar vardır. Her derse zorluk seviyesine göre ve biraz da o derse ne kadar çalışılması gerektiği göz önünde bulundurularak zaman ayırılmalıdır.

Doğru Kaynakları Seçin

Diğer bir önemli unsurda kaynak seçimi.  Derslere çalışırken doğru kaynaktan yardım aldığınızdan emin olun. Sınava girecek adayların en sık yaptığı hatalardan birisi bilindik ve zor kaynakları tercih etmeleridir. Şunu unutmayın ki yanlış kaynak seçimi size 1 yıl kaybettirir.

Bunun için uzmanlar tarafından da destek alarak hem konu anlatımı hem de soru bankalarını tercih ederken daha çok araştırma yapıp en çok güvendiğiniz kaynakları edinin. AYT Konu dağılımı ve soru türlerini öğrenip AYT’ ye müfredatına uygun kaynaklar seçimi yapmalısınız. Bu şekilde seçim yaparsanız sınavda hem daha başarılı olur hem de sınav stresi yaşamamış olursunuz.

Bol Bol Kitap Okuyun 

Her ne olursa olsun her gün aralıksız olarak mutlaka kitap okuyun. En az 10 sayfa bile okusanız da günlük kitap okuma rutininizi bozmadan devam edin. Kitap okumak sınavda soruları daha iyi anlamanızı ve daha iyi kavrayarak kolaylıkla soru çözmenizi sağlayacaktır. Hem zihninizi okuma hızına alıştırmış hem de okunanı anlama yeteneğini daha da hızlandırmış olacaksınız. Doğal olarak buda size sınavda 1 adın öne taşıyacak ve sınav süresini daha aktif kullanmış olacaksınız.

Denemelere Katılın

Sınav yaklaşırken konuları bitirmiş olmalısınız ki artık soru çözerken hızınızı belirleyebilesiniz. Etrafınızda yapılan bütün denemelere katılın ve sonuçları mukayese edin.  Sürekli denemelere katılmak hem eksiklerinizi görmenize hem de sınav sırasında hızınızın artırmanıza faydalı olacaktır. Denemeler sayesinde hangi konulara ağırlık vermeniz gerektiğini görebilir ve soru çözme hızınızın yeterli olup olmadığını tecrübe edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉2024 AYT Fizik Kaynak Kitap Önerileri

👉AYT Fizik Konuları 2024 PDF

👉2024 YKS (TYT-AYT) Fizik YouTube Kanal Önerileri

👉En İyi Ders Anlatan YKS YouTube Kanal Önerileri 2024 (TYT-AYT)

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu