Özel Üniversite Ücretleri

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu özel mi devlet mi? eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Eğitim Ücretleri 2023-2024

istanbul sisli meslek yuksekokulu egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, Özel Üniversiteler listesinde yer alan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz..

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, İstanbul Şişli Vakfı tarafından 18.05.2012 tarih ve 28296 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 27.04.2012 tarih ve 2012/3165 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur. Vakfın kuruluş amaçları içerisinde yer alan “Mesleki alanlarda ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirecek eğitim kurumları açmak” maddesi kapsamında kurulan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, Prof. Dr. Aynur Aydın’ın kurucu müdürlüğünde 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında faaliyete geçmiştir.

9 program ve 500 öğrenci ile akademik yolculuğu başlayan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, 2019-2020 Akademik yılı itibariyle 26 program ve 5 bin öğrenciyi kapsayacak büyüklüğe ulaşmıştır. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, 40 bin metrekarelik alanda kurulan Maslak yerleşkesi ve Esentepe yerleşkesi ile öğrencilere geniş ve güvenli, teknolojik alt yapısı güçlü çağdaş eğitim ve öğretim alanı sunmaktadır.

Sanayi ve iş merkezlerinin ortasında bulunan yerleşke, öğrencilerin profesyonel iş yaşamına teorik ve pratik olarak güçlü bir şekilde hazırlanmasına olanak sunmaktadır.

Öğrenciler, Maslak yerleşkesinde bilgisayar laboratuvarları, TV stüdyosu, uygulama atölyeleri ve üretim alanları ile nitelikli ve donanımlı eğitim hizmetinden yararlanmaktadır. 700 kişi kapasiteli Konferans Salonda konferans, söyleşi ve seminer gibi bilimsel toplantılar; konser ve tiyatro gibi sanatsal faaliyetler yapılmaktadır.

Öğrenciler yerleşkede bulunan kafeteryalar ve yemekhaneden yiyecek içecek ihtiyacını karşılamakta, bahçede dinlenme olanağı bulmaktadır. Öğrenciler aktif olarak yer aldıkları öğrenci kulüpleri ile renkli, yaratıcı ve üretken etkinlikler gerçekleştirmekte, Sosyal Sorumluluk Projesi Dersi kapsamında ise önemli farkındalık ve dayanışma etkinliklerine imza atmaktadır.


İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

istanbul sisli meslek yuksekokulu 2023 2024 egitim ucretleri listesi

Özel Üniversitelerden olan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

2023 UCRET CALISMASI YAYINLACAK 1

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz


İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

istanbul sisli meslek yuksekokulu egitim ucretleri 2023 2024 odeme kosullari

Özel Üniversitelerden olan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 1. ADIM

EVRAK KONTROLÜ: İstenilen evrakları eksiksiz tamamlayıp başvuru formunu doldurup hazır hale getirmek işlemlerde kolaylık sağlayacaktır.

 • Başvuru Formu (Girişte destek ekibinden temin edebilirsiniz.),
 • Lise Diplomasının Aslı (Diplomayı henüz almayanlar ise geçici mezuniyet belgesinin aslını da verebilirler. Fotokopi veya noter örneği kabul edilmez.)
 • 6 adet Vesikalık Resim,
 • Kimlik Fotokopisi,
 • ÖSYM Yerleştirme Belgesi, (Kazandığınızı belirten belge, ÖSYM sitesinden çıkartabilirsiniz. Girişteki bilgisayarları kullanarak da çıkartılabilir)
 • ÖSYM Sonuç Belgesi, (Puanlarınızın belirtildiği belge, ÖSYM sitesinden çıkartabilirsiniz. Girişteki bilgisayarları kullanarak da çıkartılabilir),
 • ÖSYM Tercih Listesi (İlk tercih bursu almayı hak kazananlardan istenilmektedir)
 1. ADIM

ÖDEME BİLGİSİ: Mali işler ödeme yöntemleri ve öğrencinin ödeyeceği tutarın bilgilendirmesini yapmaktadır. Mali yükümlülüğünüzü 3 şekilde yapabilirsiniz. Nakit, Kredi kartı, KMH Taksitli. Tam burslular ise mali işlerle görüşmeden diğer adıma geçmemeliler. ÖSYM bursunun dışında tercih, Kardeş vb. bursları olanlar da mutlaka Mali İşlerden burslarını onaylatmalılar. Aksi taktirde Banka veya ücret tahsilatı farklı çıkabilir.

 • Nakit Ödeme: Mali işler birimi elden nakit para almamaktadır. Nakit para yatıracaklar Anlaşmalı Denizbank hesabına, oluşturulan ödeme planında yazılan eğitim ücretini EFT/Havale yapabilirler. Kayıt esnasındaki banka gişesinden de nakit olarak yatırabilirler.
 • Kredi Kartı: Bankaların üzerinde BONUS, WORLD, MAKSİMUM ibaresi bulunan kredi kartlarına taksit imkanımız bulunmaktadır. Limiti eğitim ücreti kadar olan kredi kartı ile Mali İşler masasından taksitlendirme yapabilirsiniz.
 • KMH ile Taksitli Ödeme: Denizbank Kredili Mevduat Hesabı ile taksitli ödeme imkanı bulunmaktadır. KMH hesabı sigortalı çalışan kişi üzerine açılabilmektedir.
 1. ADIM

KAYIT KESİNLEŞTİRME: 1.Adımda belirtilen belgeler ve başvuru formu ile mali işlerdeki işlemleri tamamlayanlar evraklarını Öğrenci İşleri Masasına teslim edip kaydını kesinleştirebilirler. Öğrencinin şahsen bulunması zorunludur. Kaydı kesinleşenler e-devletten öğrenci belgesi alabilirler. Eksik evrak veya Mali İşler adımını tamamlamayanların işlemleri bu adımda yapılamayacaktır.

 • KİMLİK BELGESİ: kaydını tamamlayanlar kimlik belgelerini Kimlik masasından çıkartabilirler. Kimlikler ücretsiz verilmektedir.
 • ÖĞRENCİ PASOSU: İETT merkezlerinden bireysel olarak çıkartılacak. Öğrenci İETT bürolarına başvurup alabilir.
 1. ADIM

BİLGİLENDİRME: Kaydı tamamlananlar arık Şişli MYO ailesine katılmış bulunmaktalar. Eğitimler 1 yılda Güz ve Bahar dönemlerinden oluşur. Dönemlerin başlama ve bitiş tarihleri akademik takvimde belirtilir. Akademik takvimi web sayfasında takip edebilirsiniz. İlk eğitim dönemi Güz ile başlar.

Öğrenciler dönem içindeki başarılarını ois sistemi üzerinden takip edebilirler. Ois sistemine ois.sisli.edu.tr adresinden ulaşılmaktadır. Kullanıcı adı öğrenci numarası, şifre ise T.C. Kimlik numarasıdır. Öğrenci numaranız kimlik kartında yazmaktadır. Destek için ogrenci.isleri@sisli.edu.tr adresinden bilgi alabilirsiniz.


İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Nerede?İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Okan Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

İstanbul Kent Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024


👉Alanya Hamdullah Emin Paşa / AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu