Bilgi Havuzu

7. Sınıf En İyi Youtube Ders Kanal Önerileri 2023

LGS sınavına hazırlanan 7. sınıf öğrencilerine kaynak olabilmesi için uzman öğretmenler tarafından hazırlan  7. sınıf en iyi youtube ders kanal önerileri 2023 listesi hazırladık. Youtube ders kanalları sayesinde konu çalışmanızı yapabilir, LGS yönelik çıkmış soru çözümleri ve örnek soru çözümleriyle konular daha iyi kavrayabilirsiniz.

7. Sınıf  Youtube Ders Kanal Önerileri 2023

7 sinif youtube ders kanal onerileri 2023

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık öğrenciler Youtube üzerinden video dersleri izleyerek sınavlara hazırlanmaya başladı. Dershane rahatlığında evde çalışabileceğiniz ve sıkı bir ders programı ile sınavlara kazanmanıza destek olacak bir çok Youtube kanalı bulunmakta. Örneğin 1 saat Matematik, 1 saat Türkçe, 30 dakika Coğrafya gibi. Eksik hissettiğiniz konuları defalarca dinleyebilir ileri geri alabilmeniz. Önerilerimizi dikkate alıp kanallar üzerinden düzenli çalışırsanız LGS’ de yüksek başarı elde edebilirsiniz.

2023 LGS için MEB’in soru tarzına ve müfredatına uygun şekilde ve uzman öğretmenler tarafından ders videoları üreten Youtube kanallarını sizler için listeledik. Öncelikle belirtelim ki listedeki kanallardan bir kaç video izleyerek size hitap eden hoca ve kanalı belirleyebilir ve o kanal ile devam edebilirsiniz… İşte 7. Sınıf En İyi Youtube Ders Kanal Önerileri 2023 

Benim Hocam


Birçok öğretmenin aynı platform altında toplanarak hem kitap çıkardığı hem de ders videoları, soru çözüm videoları yaptığı kocaman bir aile olarak kendilerini tanımlayan bir kanal düşünün. LGS sınavına hazırlık yapan tüm öğrencilerin mutlaka uğraması gereken kaliteli bir kanal.


Tonguç 8. Sınıf


Tonguç Akademi işini seven insanlar olarak Türkiye’nin alanında en iyi hocalarıyla hazırladıkları konu anlatımlarını öğrencilerin hızlı öğreneceği taktiklerle ve gülerek, sıkılmadan öğrenmelerini sağlayacak bir tarzda anlatıyorlar. LGS sınavına hazırlananların en büyük yardımcısı Tonguç 8. Sınıf ile 8. sınıf konu anlatımı videolarına en kısa yoldan ulaşabilirsiniz.


Hocalara Geldik


Hocalara Geldik:  Videolar, internet sitesi, uygulamalar, dijital içerikler derken birbiriyle uyumlu, birbirini destekler yapıda güncel kitaplarla içerik üretimini de genişletiyor. LGS’ de başarısız olacağınız hiç bir ders kalmayacak.


Hasan Güler ile Türkçe


Hasan GÜLER (Türkçe Öğretmeni – YAZAR) Kanalımızda konu anlatımı, soru çözümü, soru analizi yapılmakta, konuyla ilgili püf noktalara, pratik bilgilere, taktiklere ve uyarılara yer verilmektedir.


Şenol Hoca


2011 den bugüne kadar matematiği size kolay ve anlaşılır bir dille anlatabilmek için video dersler hazırlıyorum. Matematikten korkacak hiç bir şey yok, öğrenebilirsiniz. Üstelik matematiği sevmeniz de şart değil, nefret etmeyin yeter.


Fatih Olfaz


Türkiye’nin öğrenci ekranı olan kanalımda LGS için ortaokul matematik, yazılıya hazırlık, rehberlik, motivasyon, koçluk, sınav başarı öyküleri, ders çalışma günlüğüm videoları ve öğrencilerin eğlenerek öğrendiği turnuva ve yarışmalar şeklinde Youtube’a içerikler üretiyorum.


Partikül Matematik


Ben Melih Akgündüz. Bu kanalda LGS, TYT hazırlık “ortaokul matematik” “lise matematik” özellikle de 7.sınıf, 8.sınıf ve 9.sınıf matematik hakkında videolar bulacaksın.


Derslike


Yenilikçi anlatım tekniğiyle müfredata uygun olarak hazırlanmış Fen Bilimleri dersinde daha başarılı skorlar almak için DersLike kanalına göz at.


Sosyal Bilgiler Dersliği


Sosyal Bilgiler dersi ve T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersini sorular çözerek, eğlenceli bir şekilde bu kanalda anlatıyoruz. 5-6-7-8-9. sınıflar ile ilgili konu anlatımları, soru çözümleri, yazılıya hazırlık dersleri, eğlenceli oyunlar ve etkinlikler ile her zaman yanınızdayız.


SosyalKale


8. Sınıf İnkılap Tarihi Dersi LGS Videoları ile 5,6 ve 7. Sınıflar İçin Sosyal Bilgiler Dersi Videoları İle Öğrenmek Çok Daha Kolay ve Zevkli.


Din Kültürüm


Merhaba Ben, Yusuf KELEŞ. Din Kültürüm Youtube kanalında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Gerek okuldaki sınavlarda gerekse LGS,AYT TYT sınavlarında size faydalı olacak içerikler üretiyorum.


Din Kültürü Hocam


Din Kültürü Hocam Youtube kanalımızda 4, 5, 6, 7, 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi ünitelerinin konu anlatımları hazırlamaktayız. LGS Din Kültürü konu anlatımı ve soru çözümü  yapmaktayız. Videolarımızın faydalı olacağına inanıyorum.


İNGİLİZCE SİL BAŞTAN – Dilek Demirel ile


İngilizce dersi çok zor, anlamıyorum mu diyorsun? Dur bir de ben sana anlatayım  Ben kim miyim? Adım, Dilek Demirel. Videolarımı izleyerek başarın artacak, kendinle gurur duyacaksın, ailen ve çevrendeki herkes de tabi ki…


İlginizi Çekebilir 👇

👉 2023 LGS Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu