Kimdir

Yücel Yılmaz Kimdir, Nerelidir? Yücel Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Yücel Yılmaz Kimdir, Nerelidir? Yücel Yılmaz Hayatı ve Biyografisi en çok merak edilenler arasında yer aldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olan yücel yılmaz Kaç Yaşında? Gelin birlikte Yücel Yılmaz hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Yücel Yılmaz Kimdir?

yucel yilmaz kimdir

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında yardımlarını an be an esirgemeyen Balıkesir ili Belediye Başkanı olan Yücel Yılmaz son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. 1975 yılında doğan Yücel Yılmaz 2023 yılı itibari ile 48 yaşındadır ve aslen Balıkesirlidir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamlayan Yılmaz, Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

Evli ve biri kız, biri erkek, iki çocuk babası olan Yücel Yılmaz, Üniversite yıllarında, üniversite öğrenci senatosu başkanlığını yapmasının yanı sıra, Düşünce Peteği topluluğunu kurarak lisans eğitimi sonuna kadar başkanlığını yürüttü.


Yücel Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

yucelyilmaz hayati ve biyografisi

Bir dönem İstanbul merkezli özel tekstil firmasının ithalat-ihracat sorumlusu olarak da görev yapan Yücel Yılmaz, 9 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmenliği yaptı. Askerlik hizmetini Bandırma 6. Ana Jet Üssü Lisan Okulu’nda Asteğmen olarak tamamladı. Eğitim sektöründe Türkiye genelinde hizmet veren yabancı dil eğitiminde; kurs, yayıncılık ve yurtdışı eğitim alanlarında faaliyet veren Yabancı Dil Okulları’nın kurucu olan Yücel Yılmaz, ayrıca Kanada’da Dil Okulları Yönetimi Eğitimi ve İngiltere’de Oxford Üniversitesi’nde Öğretmen Gelişim Eğitimi almıştır.

Ticari hayatının bir kısmında çeşitli derneklerde faaliyet gösteren Yücel Yılmaz; Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD) yönetim kurulu üyesi, Balıkesir Sanayici İş Adamları Derneği (BASİAD) yönetim kurulu üyesi, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti üyesi, Balıkesir Sanayi Odası Meclis üyesi Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı (BALGÜÇ) Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanı gibi çeşitli görevlerde almıştır.

YDS Akademinin sahiplerinden olan Yücel, ayrıca Özel Öğretim Kurslar, Hizmet içi Eğitim Merkezleri, Dershaneler ve Etüt Eğitim Merkezleri Birliği Derneği (ÖZ-KUR-DER) üyesi olarak eğitim sektöründeki gelişmeleri de takip etmektedir.

Balıkesir Ticaret Odası’nda 2 dönem meclis üyeliği, bir dönem de Meclis Başkanlığı yapan Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı olmasının ardından Ticaret Odası Meclis Başkanlığı ve dernek üyeliklerini bırakmıştır. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Belediye Başkan adayı oldu.

Twitter 👉 Yücel Yılmaz


👉 Leyla Şahin Usta Kimdir, Nerelidir? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu