Kimdir

Erol Katırcıoğlu Kimdir, Nerelidir? Erol Katırcıoğlu Hayatı ve Biyografisi

Erol Katırcıoğlu Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında? Soruları 27. Dönem HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu 49. Hükümette Erdal İnönü’nün ekonomi danışmanlığını yapmıştır. İşte Erol Katırcıoğlu Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Erol Katırcıoğlu Kimdir, Nerelidir?

erol katircioglu kimdir nerelidir

Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu 1951 yılında İstanbul‘da doğmuştur ve 2023 yılı itibariyle 72 yaşındadır. Kabataş Erkek Lisesi’nden mezunu olan ‘Katırcıoğlu’ lisans eğitimini İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde tamamlamıştır. 1981’de özel öğrenci statüsüyle doktora çalışmaları için ABD’nin Wisconsin Üniversitesine gitti. 1985’te Marmara Üniversitesinden doktor unvanı almıştır.

Wisconsin Üniversitesinde Ziyaretçi Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 1987’de Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümünde öğretim üyeliğine başladı. 1990’da doçent olmuştur ve 1996 yılında profesörlüğe yükselmiştir.

İyi düzeyde İngilizce bilen Katırcıoğlu, evlidir.


Erol Katırcıoğlu Hayatı ve Biyografisi

erol katircioglu hayati ve biyografisi

Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu 49. Hükûmette Başbakan Yardımcısı Erdal İnönü’nün Ekonomi Danışmanlığını yaptı ve aynı yıllarda Rekabet Yasasının hazırlık komisyonunda iktisatçı üye olarak çalışmıştır.

2001-2005 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesine Rektör Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2005’te aynı üniversitede Ekonomi Bölüm Başkanlığı yaptı. 2008’de Mütevelli Heyeti Üyeliğine seçildi. 2012’de Bilgi Üniversitesiyle yollarını ayırdı ve Marmara Üniversitesine döndü. 2016 yılında aynı kurumdan emekli oldu. 1996’dan bu yana çeşitli günlük gazetelerde yazılar kaleme aldı.

Erol Katırcıoğlu 27. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir.

Erol Katırcıoğlu: Twitter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu