Kimdir

Kıvanç Talu Kimdir, Aslen Nereli? Kıvanç Talu Kaç Yaşında? Kıvanç Talu Ne Mezunu?

Kıvanç Talu Kimdir, Aslen Nereli? Kıvanç Talu Kaç Yaşında? Kıvanç Talu Ne Mezunu? Sosyal medya fenomen olan ve Var Böyle Tipler Instagram sayfası sahibi olan Kıvanç Talu Neden Gündemde? merak edilenler arasında yer aldı. Kıvanç Talu hakkında araştırmalar yapılması sonrasında gelin birlikte Kıvanç Talu Hayatı ve Biyografisini öğrenelim.

Kıvanç Talu Kimdir?

kivanc talu kimdir

Sosyal medya fenomeni olması yanı sıra reklam yazarlığı da yapan Kıvanç Talu Kimdir? merak edilmekte. Özellikle son günlerde Kıvanç Talu ve  eşi Beril Talu en çok konuşulan isimler arasında yer aldı. 1988 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kıvanç Talu, 2023 yılı itibari ile 35 yaşındadır ve aslen Ankaralıdır.


Kıvanç Talu Ne Mezunu?

Aldığı eğitimler sonrasında başarılı bir reklam yazarı ve sunucu olan Kıvanç Talu, günümüzde fenomen olarak da sosyal medya da yer almaktadır. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; eğitimini Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü ve Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görsel iletişim tasarımından mezun olmuştur. 


Kıvanç Talu Hayatı ve Biyografisi

kivanc talu hayati ve biyografisi

Günümüzde Var Böyle Tipler adlı sayfanın sahibi olarak bilinse de aslında reklam ajanslarında metin yazarlığı yapmıştır.  Öyle ki; reklam kariyerine 2007 yılında Alametifarika Reklam Ajansı’nda metin yazarı olarak başladı. İlerleyen yıllarda Rabarba, Güzel Sanatlar Saatchi ve C-Section reklam ajanslarında görev yaptıktan sonra 2018 yılında kendi reklam ajansını kurdu.

Bunlarla yetinmeyen Kıvanç Talu, pek çok farklı ajansta kariyerini devam ettirdi. 2016 yılında kreatif direktörlüğü görevinden ayrılıp oyunculuk, seslendirme ve sosyal medya alanlarında bireysel olarak çalışmaya başladı. Bunun yanı sıra 2015 yılından bu yana Var Böyle Tipler adlı Instagram sayfasını yönetiyor

Ayrıca; Biz Sizinle Tanışmış Mıydık? Adlı stand-up gösterisinde insanların elinden tutup, onları fenomenlerin gizli ayinlerine, 90’lar Türk pop müziğinin karanlık sahne arkalarına, Fashion Week’lerin parıltılı, Burningman’lerin sıcak topraklarına, Erzincan’da yaptığı unutulmaz askerlik anılarına ve daha onlarca farklı eğlence noktasına götürüyor. Üstelik bunu yaparken insanların Var Böyle Tipler’den tanıdığı karakterlerine de Skype’tan bağlanıp röportajlar yapıyor.


Bizi Instgram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu