Kimdir

Akif Çapraz Kimdir, Nerelidir? Akif Çapraz Hayatı ve Biyografisi

Akif Çapraz Kimdir, Nerelidir? Akif Çapraz Hayatı ve Biyografisi. Yıllardır Ülkü Ocakları bünyesinde aktif olarak görev alan Akif Çapraz Kimdir, Ne Mezunu? merak edilmekte. 2021 yılında Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kongresinde Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Akif Çapraz Kaç Yaşında? Gelin birlikte Akif Çapraz Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Akif Çapraz Kimdir?.

akif capraz kimdir nerelidir kac yasinda e1675958599844

 

Üniversite yıllarından beri Ülkü Ocakları teşkilatında yıllarca aktif olarak görev alan Akif Çapraz, bu görevlerin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Isparta Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuş ve 3 dönem Üst Kurul Delegeliği yapmıştır. 1984 yılında Isparta ili Gelendost İlçesi Yenice Köyünde Dünya’ya gelen Akif Çapraz, 2022 yılı itibari ile 38 yaşındadır ve aslen Ispartalıdır..

İlkokul eğitimini Fevzi Paşa İlkokulunda tamamladıktan sonra, ortaokul ve lise eğitimini Isparta Milli Piyango Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini 2003 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde gerçekleştirdikten sonra Yüksek lisans eğitimini de Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri Anabilim Dalı ‘Sosyal yapı ve sosyal çalışma’ bilim dalında sosyal dışlanma alanındaki tez çalışması ile tamamlamıştır. Orta derecede İngilizce bilen çapraz, Akademik çalışmalarda bulunmuştur..


Akif Çapraz Hayatı ve Biyografisi.

akif capraz hayati ve biyografisi

1984 yılında Isparta ili Gelendost İlçesi Yenice Köyünde Dünya’ya gelen Akif Çapraz, ilkokul eğitimini Fevzi Paşa İlkokulunda tamamladıktan sonra, ortaokul ve lise eğitimini Isparta Milli Piyango Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini 2003 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde gerçekleştirdikten sonra Yüksek lisans eğitimini de Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri Anabilim Dalı ‘Sosyal yapı ve sosyal çalışma’ bilim dalında sosyal dışlanma alanındaki tez çalışması ile tamamlamıştır..

isparta ulku ocaklari akif capraz akif reis

Orta derecede İngilizce bilen çapraz, Akademik çalışmalarda bulunmuştur. Milliyetçi Hareket Partisinin 11.,12.,13. Olağan Büyük Kongrelerinde Üst Kurul Delegesi olan Çapraz, 18 Mart 2021 tarihindeki Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kongresinde Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine (MYK) seçilmiştir..

mhp myk uyesi akif capraz siyasi gecmisi

  • 1999- 2003 Isparta Ülkü Ocakları yöneticiliği,.
  • 2003-2006 Gazi Üniversitesi Bölüm Başkanlığı,.
  • 2006-2008 Gazi Üniversitesi Akademi Başkanlığı,
  • 2008-2010 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkez Yöneticiliği.
  • 2011-2012 TBMM MHP Milletvekili danışmanlığı,.
  • 2012-2016 Isparta Ülkü Ocakları İl Başkanlığı,.
  • 2017-2018 MHP Isparta Merkez İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur..
  • 2006-2015 Yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının Kızılcahamam Eğitim ve istişare kamplarına katılmıştır..

Twitter 👉 Akif Çapraz


Bizi İnstagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu