Kimdir

Ayşe Dinçer Kimdir, Kaç Yaşında? Ayşe Dinçer Hayatı ve Biyografisi

Ayşe Dinçer Kimdir, Kaç Yaşında? Ayşe Dinçer Hayatı ve Biyografisi. Ankaralı Ayşe olarak da bilinen ünlü sanatçı son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Ankaralı Ayşe Dinçer Ne Mezunu, Kiminle Evlendi? Ayşe Dinçer Eşi Kim? araştırılanlar arasında. Gelin birlikte Ayşe Dinçer hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim..

Ayşe Dinçer Kimdir?

ayse dincer kimdir kac yasinda

Ünlü ses sanatçısı olan ve Ankaralı Ayşe olarak da tanınan Ayşe Dinçer Kimdir? merak edilmekte. Albümleri ve klipleri ile de dinleyicilerinden tam not alan Ayşe Dinçer 1977 ‘de doğdu. 2023 yılı itibari ile 46 yaşındadır ve aslen Mersinlidir. Müzik dünyasında Ankaralı Ayşe olarak ismini duyurdu. Mersin Gazi Lisesinde eğitim görürken, Liseler arası ses yarışmasında 1. oldu. Çocukluk dönemi yokluk içinde geçmiş, o dönemlerde Mersin’de düğünlerde sahne almış para kazanmış ve aile geçimine katkı sağlamıştır.

En büyük hayallerinden birisi Belkıs Akkale ile tanışmaktı. 1996 senesinde ise Akkale’nin de jüri olarak yer aldığı, TRT Türk Halk Müziği yarışmasına katılmış yarışmada Akdeniz bölge 1. si ve Türkiye 2.si olarak hayalini gerçekleştirmiştir.


Ayşe Dinçer Hayatı ve Biyografisi

ayse dincer hayati ve biyografisi

Ankaralı Ayşe, 2002 yılında Mersin’den Ankara’ya yerleşmiş, 6 yıl Ankara’da yaşamış, Koçum Benim isimli albüm ile birlikte İstanbul serüveni başlamıştır. 2008 yılından itibaren, Türkiye dışında, Amerika, Avrupa ve Avustralya gibi dünyanın birçok ülkesinde sayısız konserlere imzasını atmıştır. Halen bu konserlerini sürdürmektedir.

Flash TV ekranlarında Gönüllerin Ayşesi adlı programın yanı sıra Vatan TV ekranlarında da uzun süre program hazırlamış ve sunmuştur. Konser organizasyon işi ile ilgilenen iş adamı Emre Ergen ile evlidir. 2018 yılında seslendirdiği Kekliği Düz Ovada Avlarlar isimli şarkısının klibinde eşi ile birlikte yer almıştır. Koçum Benim isimli albüm ile birlikte İstanbul’da da sahne almaya başladı. 2008 yılından itibaren, Türkiye dışında, Amerika, Avrupa ve Avustralya gibi dünyanın bir çok ülkesinde sayısız konsere imza attı.

Ayşe Dinçer Albümleri

  • 1999- Gözlerin Aydın,
  • 2008- Koçum Benim,
  • 2010- Bu Fasulye 7.5 Lira,
  • 2011- Bay Bay Canım,
  • 2012- Nakış Nakış,
  • 2013- Gönüllerin Ayşesi,
  • 2014- Aşkımız Olay Olacak,
  • 2015- Bunun Adı Aşk
  • 2017- Oh Sana.

👉Beyza Tufan Kimdir, Nerelidir? Beyza Tufan Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu