Kimdir

Erkan Haberal Kimdir, Kaç Yaşında? Erkan Haberal Hayatı ve Biyografisi

Erkan Haberal Kimdir, Kaç Yaşında? Erkan Haberal Hayatı ve Biyografisi. Siyasi kariyeri ile tanınan Erkan Haberal Babası kimdir, Nerelidir? merak edilmekte. Yaptığı yorumlar ve katıldığı programlar ile sıklıkla gündeme gelen Erkan Haberal hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Erkan Haberal Kimdir?

erkan haberal kimdir

İş insanı olarak hayatına devam ederken Siyasi kariyerini de biryandan devam eden Erkan Haberal Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. MHP Partisinin yönetim kurulunda yer alan Erkan Haberal, 1971 yılında Pazar doğumludur. Erkan Haberal 2023 yılı itibari ile 52 yaşındadır ve aslen Rizelidir. Zonguldak Bahçelievler İlkokulunu 1982 yılında bitirdi. Zonguldak 27 Mayıs Ortaokulundan 1985 yılında mezun oldu.

1988 yılında Ankara Bahçelievler Deneme Lisesini bitirdi. 1995 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1997 yılına kadar da Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisansını tamamladı. 1995 yılından bu yana tıbbı cihaz satıcıları ve Özel Hastaneler Komitesi Üyesi görevleri yaptı. 1997 yılında Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi oldu.

2000 yılında Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkan Vekili oldu. Erkan Haberal, aynı zamanda 2002 yılından beri Haberal Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi, Kanal B TV Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevleri vardır.


Erkan Haberal Hayatı ve Biyografisi

erkan haberal hayati ve biyografisi

2002-2004 yılları arasında Rize Spor Yönetim Kurulu Üyesi görevini yerine getirdi. 3 Kasım 2002 Türkiye Genel Seçimlerinde MHP‘den Rize milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi. Erkan Haberal, Başkent Üniversitesindeki tüm kantinlerde satılan Mol Gıda ürünlerinin üretimini yapan holdingin de sahibidir. Holding bünyesinde bir de Mol Pet adında petrol şirketini barındırıyor. Başkent TV(BTV) adlı bir televizyon kanalı var.

Anadolu Üniversitesi İktisadi Ticari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Sağlık Kurumları İşletmeciliği konusunda Yüksek Lisans yapmıştır. Ankara Ticaret Odası Meclis Üyeliği, tıbbı cihaz satıcıları ve Özel Hastaneler Komitesi Üyeliği, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkan Vekilliği, Haberal Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Kanal B TV Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Çaykur Rizespor 2002-2004 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

21 Mart 2015 tarihinde yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 11. Olağan Genel Kurulunda 3. kez Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi olarak seçilmiştir. Erkan Haberal, Zehra Haberal ile evlidir.

Twitter 👉 Erkan Haberal 


👉Saliha Erdim Kimdir, Mesleği Ne? Saliha Erdim Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu