Kimdir

Serdar Soydan Kimdir, Ne İş Yapıyor? Serdar Soydan Kaç Yaşında, Nereli? Serdar Soydan Hayatı ve Biyografisi

Serdar Soydan Kimdir, Ne İş Yapıyor? Serdar Soydan Kaç Yaşında, Nereli? Serdar Soydan Hayatı ve Biyografisi. 2024 seçim öncesi MHP partisinden Mersin Belediye Başkan Adayı olması ile birlikte en çok merak edilen isimler arasında yer alan Serdar Soydan hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Serdar Soydan Kimdir?

serdar soydan kimdir

Ülkemizde yapılacak olan seçimler öncesinde neredeyse hemen hemen her il belediye başkan adayları belli olmuş durumda. Bu isimler arasında yer alan Serdar Soydan, MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak karşımıza çıkmakta. Hal böyle olunca en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Gelelim Serdar Soydan hayatına…

Serdar Soydan Kaç Yaşında, Nereli?

1980 yılında Mersin’de dünyaya gelen Serdar Soydan 2024 yılı itibari ile 44 yaşındadır ve aslen Mersinlidir. Kısaca eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlk, orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamlamıştır. Ardından ise 2003 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirerek yine aynı fakültede Yüksek lisansını Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler alanında yapmıştır.

Günümüzde halihazırda ise Yönetim ve Organizasyon üzerine doktora eğitimini sürdürmektedir.


Serdar Soydan Hayatı ve Biyografisi

serdar soydan hayati ve biyografisi

Mersin Belediye Başkan adayı olan Serdar Soydan, MHP partisinde bir çok farklı görevde yer almıştır. aldığı görevlerden kısaca bahsedecek olursak; Mersin’deki İl Başkanı olarak görev almıştı. Aynı zamanda MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi de olan Boydan, ilden milletvekili adayı olarak da gösterilmişti.

Ardından Cumhur İttifakı’nın Mezitli Belediye Başkanı Adayı da olan Serdar Soydan 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde ise MHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı oldu.

Kariyeri ve meslek hayatından bahsedecek olursak;  uluslararası bir holdingde Dış Hesaplar Uzmanı olarak başladı. Çeşitli sektörlerde yönetici ve Gümrük Müşaviri olarak görev aldı. Halen eğitim alanında faaliyet gösteren iki kurumun ortağı olarak çalışma hayatında bulunuyor.

Serdar Soydan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı kapsamında MHP’den Mersin İli, Mezitli İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Twitter’da Serdar Soydan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu