Kimdir

İbrahim Kahveci Kimdir, Nerelidir? İbrahim Kahveci Hayatı ve Biyografisi

Ünlü Gazeteci ve Yazar İbrahim Kahveci Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilenler arasında. Bir dönem Halk TV‘de görev alan İbrahim Kahveci Adnan Kahveci’nin nesi oluyor? araştırılmakta. Gelin birlikte İbrahim Kahveci Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

İbrahim Kahveci Kimdir?

ibhahim kahveci kimdir nerelidir kac yasinda

Gündeme dair yaptığı yorumlarla en çok araştırılan isimler arasında yer alan İbrahim Kahveci Kaç Yaşında, babası kimdir? Eski Maliye Bakanı Merhum Adnan Kahveci’nin yeğeni olan İbrahim Kahveci, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Karar Gazetesi Ekonomi yazarı olmasının yanı sıra, birçok televizyon kanalında ekonomi ile ilgili programlarda yer almıştır.

Sermaye piyasalarında uzun süre araştırmacı olarak çalıştı. Bu arada görüş ve makaleleri değişik yayın gruplarında yer aldı. İlk günlük yazılarına Yeni Şafak Gazetesinde başladı; sonrasında ise Stargazete ve Türkiye Gazetesinde köşe yazıları yazdı, ekonomi şefliği yaptı. İbrahim Kahveci, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde eğitim görmüştür. Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eski Maliye ve Devlet Bakanı Adnan Kahveci’nin yeğenidir. Aslen Trabzon Ofludur. Köşe yazarlığına Yeni Şafak gazetesinde başladı.


İbrahim Kahveci Hayatı ve Biyografisi

Köşe yazarlığına Yeni Şafak gazetesinde başladı. Ayrıca gazetede ekonomi şefliği görevini de üstlendi. 2012-2013 yıllarında Star gazetesinde köşe yazıları kaleme aldı. Daha sonra Türkiye gazetesine geçti. 2015 yılından itibaren de Karar gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kahveci, 23 Kasım 2018 tarihinde TV5 kanalında yayınlanmaya başlayan “Ekonomi ve Ötesi” programında yorumculuk yapmaktadır. 2019 yılında ise KRT TV‘de ekrana gelen “Paradoks” programında yorumculuk yapmaya başladı. İbrahim Kahveci, Halk TV‘de ekrana gelen ve Seda Selek‘in sunduğu “Neden Sonuç” programında Mehmet Tezkan ile birlikte gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmaktadır.

Twitter 👉 İbrahim Kahveci


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Mehmet Yıldız Kimdir, Nerelidir? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu