Çıkmış Sorular

Instagram Hesabım Kapatıldı 2023 – İtiraz Formu

İnstagram hesabım kapatıldı diyorsanız makalemizi okumadan hiç bir işlem yapmamanızı tavsiye ederiz. Eğer ki Instagram hesabınız durduk yere kapatıldıysa bunun nedeni “Topluluk kurallarına aykırı” davranışlar olması muhtemeldir. Hal böyle olunca  Instagram hesabınıza giriş yapmak istediğinizde “hesabın kapatıldı” uyarısı alırsınız. İnstagram Hesabı kurtarma için ilk yol Instagram “itiraz formu” göndermek. İkinci yol ise Instagram / hacked üzerinden destek talebinde bulunmaktır. Tüm ayrıntılar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz…

Instagram Hesabım Kapatıldı – İtiraz Formu

instagram hesabim kapatildi itiraz formu

Şu sıralarda sıklıkla karşı karşıya gelinen İnstagram problemlerinden biri de Instagram hesaplarının “Topluluk Kuralları İhlali” nedeniyle instagram ekibi tarafından kapattılmasıdır. eğer siz de Instagram, ” Topluluk Kuralları‘nı ” okuyup hesabınızın yanlışla kapatıldığını düşünüyorsanız. Instagram ekibine “İtiraz formu” göndererek hesabınızı uygun görüldüğü taktirde geri alabilirsiniz

İnstagram İtiraz formunda istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Yanlış ve eksik bilgi verdiğinizde taktirde itiraz formunuz dikkate alınmayacağını bilmelisiniz. Hal böyle olunca tüm istenilen bilgileri ve belgeleri eksiksiz olarak göndermeniz gerekmektedir. İtiraz formunuza 24 saat içinde e-posta adresinize geri dönüşüm sağlanacaktır.

Kimliğinizin onaylanması halinde ve itirazınızın kabulü halinde hesabınıza gelen E-posta üzerinden adımları uygulayarak erişim sağlayabilirsiniz. Bu adımları izleyerek kapatılan Instagram hesabınızı açabilirsiniz.


Instagram Desteği Talep Et (Hacked)

instagram hesabinigeri almak icin ne yapmali 2023

nstagram’a yeni gelen bu özellik sayesinde artık çalınan, askıya alınan ve kapatılan Instagram hesaplarınızı kurtarabileceksiniz. Instagram konuda profesyonel destek vermeye başladı. Aşağıdaki adımları izleyerek çalınan, askıya alınan ve kapatılan hesaplarınızı kurtarabilirsiniz.

İlk olarak www.instagram.com/hacked adresine gidiniz.

instagram hesabim kapatildi destek talebi formu

Buradan “Hesabım kapatıldı” gibi sizi ilgilendiren seçeneği seçiniz.

Hesabım Kapatıldı seçeneğini seçtikten sonra “ileri” seçeneğini tıkladığınızda “Instagram hesabın neden kapatıldı?” sorusu çıkıyor. Bu seçenekten “Instagram hesabım Topluluk Kurallarına Uymuyor” seçeneğini tıklayarak ilerleyiniz.

instagram hesabim kapatildi destek talebi et 1

Daha sonra sistemin siz yönlendirdiği sayfadan “Topluluk Kurallarına” uymadığı için Instagram hesabınızın kapatıldığını belirten değerlendirme talebi göndermeniz gerekiyor.

instagram hesabim kapatildi destek taleb et 2

Bu aşamadan sonra Instagram hesabınıza giriş yapıp talimatları izleyerek “Değerlendir Talebinde” bulunabilirsiniz. Değerlendirme talebiniz 24 saat içinde değerlendirilip size geri dönüşüm yapılır.

Instagram kapatılan, çalınan ve dondurulan hesaplarını bu yolları kullanarak kurtarabilirsiniz.


Instagram Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim?

instagram hesabim kapatildi ne yapmaliyim

Instagram hesabınızın devre dışı bırakıldığını yeni öğrendiyseniz, geri almak için aşağıdaki adımları deneyin.

 1. Giriş sorunlarını kontrol edin. Instagram, hesabınızın devre dışı bırakıldığını belirten bir mesaj görüntüler. Böyle bir mesaj görmezseniz, diğer oturum açma sorunlarını ortadan kaldırın.

 2. Üçüncü taraf uygulamaları silin. Follow Guard veya Followers Insight gibi üçüncü taraf uygulamalar, Instagram’ın Topluluk Kurallarına aykırıdır . Hesabınız yeniden etkinleştirilse bile, bu üçüncü taraf hizmetlerini kullandığınız için yeniden yasaklanabilirsiniz. Kendinizi baş ağrısından kurtarın ve onlardan şimdi kurtulun.instagram hesabi topluluk kurallari ihlali icin ne yapmali 2023

 3. Uygulama yasağınıza itiraz edin. Instagram, yasaklanan hesaplar için bir itiraz süreci sağlar. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin, ardından ekrandaki talimatları izleyin.

 4. Yanlışlıkla yasaklamanıza itiraz edin. Hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız, Instagram ile iletişime geçin. Instagram’ın web sitesinde birden fazla itiraz süreci var , bu yüzden hepsini deneyin.

 5. Yanıltıcı bilgi paylaştığınız için yasağınıza itiraz edin. Hesabınız başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiği veya sahte ya da yanıltıcı bilgi paylaştığı için devre dışı bırakıldıysa, kullanılacak uygun form budur.

  instagram hesabimi nasil geri alirim 2023
 6. İşletme hesabınızın engellenmesine itiraz edin. Bazı kullanıcılar , Facebook’ta reklam yayınlayan kişilere sunulan bir seçenek olan Facebook Business desteği aracılığıyla başarı bildiriyor .

 7. Diğer temyiz süreçlerini deneyin. Bir yanıt almak zor olabileceğinden, her şeyi deneyin. Doğru form olmasa bile, sizi doğru yöne yönlendiren bir yanıt alabilirsiniz.

 8. Kimliğinizin kanıtını gönderin. Instagram, yasağınızı geri almak için kimliğinizin kanıtını isteyecektir. Onlara sürücü belgesi gibi devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimliğin resmini sağlayın. Kimlik, adınızı ve doğum tarihinizi göstermelidir. Adresiniz veya sosyal güvenlik numaranız gibi diğer tanımlayıcı bilgileri örtün.

 9. Yeni bir hesap oluşturun. Hesabınızın devre dışı bırakılmasına başarılı bir şekilde itiraz etmeniz haftalar hatta aylar alabilir. O kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız veya bunun o kadar önemli olmadığına karar verirseniz, bunun yerine yeni bir tane oluşturun


İnstagram hesapları ne kadar süreyle banlar?

instagram hesabim banlanirsa ne yapmaliyim 2023

Hizmet şartlarını ihlal eden birini ne kadar süreyle askıya alacakları Instagram’a kalmış. Şirket, kötü niyetli kişilerin sistemden yararlanmasını engellemek için bu bilgileri gizli tutar. Yasaklar birkaç gün, bir hafta veya kalıcı olarak sürebilir.

Bir Instagram hesabını yasaklamak için kaç şikayet gerekir?

Birisi Hizmet Şartlarını ihlal ediyorsa, Instagram tek bir şikayetin ardından hesabını askıya alabilir. Birden fazla rapor, daha uzun askıya almalara veya tamamen devre dışı bırakmaya neden olabilir.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Windows 12 Sistem Gereksinimleri – Windows 12 Kaç GB Ram Gerekli

👉Whatsapp ve İnstagram Yüz Emoji Anlamları 2023

👉 2023 Fatih Okul Wifi Şifresi: Fatih Proje İnternet Şifresi Güncel

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu