Kimdir

Kerim Ülker Kimdir, Kaç Yaşında? Kerim Ülker Hayatı ve Biyografisi

Kerim Ülker Kimdir, Kaç Yaşında? Kerim Ülker Hayatı ve Biyografisi. Merkez Bankası İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner görevden alınması sonrasında Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan Kerim Ülker’ i danışmanı ataması sorasında Kerim Ülker Aslen Nereli? merak edilmekte. Gelin birlikte Kerim Ülker hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Kerim Ülker Kimdir?

kerim ulker kimdir

Gazeteci olan Kerim Ülker Kimdir? merak edilenler arasında yerini aldı. Özellikle ekonomi alanındaki yazıları ile dikkatleri üzerine çeken başarılı gazeteci Kerim Ülker, günümüze kadar Dünya gazetesinde “Perde Arkası” isimli köşesiyle yazmaktadır. 1980 yılında Karadeniz Ereğli’de dünyaya gelen Kerim Ülker, 2023 yılı itibari ile 43 yaşındadır ve aslen Karadenizlidir.

Eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; Orta ve lise eğitimini Safranbolu’da tamamladıktan sonra KKTC’de yaşamaya başlamıştır. Ayrıca Üniversite eğitimine devam ederken gazetecilik yapmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde ise Kerim Ülker, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın danışmanı olarak atandı.


Kerim Ülker Hayatı ve Biyografisi

kerim ulker hayati ve biyografisi

Kariyeri boyunca bir çok farklı gazetede görev alan ve bir çok başarılı projede yer alan Kerim Ülker, 2003’te Cumhuriyet Gazetesi’nin Ekonomi Servisi’nde görev aldı. 2010 yılına kadar Vatan Gazetesi’nin Kıbrıs Temsilcisi oldu. “Çuvalla Paza Kazandı” haberiyle 2010 yılında Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) “Yılın Haberi Ödülü”nü aldı. 2010’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin verdiği Sedat Simavi Yılın gazetecilik Ödülü’nü “Eski Orman Bakanı Osman Pepe’nin İcraatları” adlı haber dizisiyle kazandı.

Bu ödülü kazanan en genç gazeteci ve ilk ekonomi muhabiri oldu. Sabah Gazetesi’ne transfer oldu ve 6 yıl Ekonomi Servisi’nde çalıştı. 2016’da ayrıldı. Şu anda Dünya Gazetesi’nde haftada 5 gün “Bizden Duymuş Olun ve “Perde Arkası” adlı köşelerini yazmaya devam ediyor. Aynı zamanda Dünya Gazetesi’nde Haber Araştırma Müdürlüğü ve Dunya Executive’de de makaleler yayımlıyor.

Kerim Ülker Aldığı Ödüller

  • 2010 – Ekonomi Gazetecileri Derneği Başarı Ödülü, Vatan Gazetesi’nde yayınlanan “Çuvalla Para Kazandı” haberiyle
  • 2010 – MÜSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödülü, “Krizin Efendileri Türk Patronlar Dünyada Kıymete Bindi haberiyle”
  • 2011 – Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü, Vatan Gazetesi’nde yayınlanan “Eski Orman Bakanı Osman Pepe’nin İcraatları” başlıklı haberiyle
  • 2020 – Ekonomi Gazetecileri Derneği Nezih Demirkent Özel Ödülü, Dünya Gazetesinde yayımlanan “Söz Veren Çok Yatırım Yapan Yok” haberiyle.
  • 2021 – Ekonomi Gazetecileri Derneği Başarı Ödülü, “Suudi Arabistan’da Türk Malına Ambargo” haberiyle.

Twitter’ da Kerim Ülker

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu