Kimdir

Mete Sohtaoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Mete Sohtaoğlu Hayatı ve Biyografisi

Mete Sohtaoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Mete Sohtaoğlu Hayatı ve Biyografisi. Gazeteci olması yanı sıra editörlük yapan ve Dış Politika uzmanı olan Mete Sohtaoğlu merak edilenler arasında yer aldı. Bu yazımızda Mete Sohtaoğlu hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Mete Sohtaoğlu Kimdir?

mete sohtaoglu kimdir

Medya sektörüne Radyoculuk ile başlayan Mete Sohtaoğlu Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. Günümüzde  BİLGESAM Danışma Kurulu Üyesi olan ve Ortadoğu – Dış Politika Uzmanı olarak anılan Mete Sohtaoğlu sektöre başladığı dönemlerde muhabirlikte yapmıştır.

1994 yılında stajyer olarak başladığı Power Fm`de bir süre çalıştıktan sonra 1996 yılında Radyo İstek`e geçti. Burada bir yıl çalıştıktan sonra 1997`de Açık Radyo`nun teknik ekibine katıldı. Radyo İstek’te uzun bir süre yayın sorumlusu olarak çalıştı. Bununla birlikte ise çeşitli tiyatro oyunlarında oyuncu olarak yer aldı.

Kendini geliştirerek medya sektörünce bir çok başarılı projede yer alan Mete Sohtaoğlu sayısız ödüle layık görülen Açık Gazete programını Ömer Madra ve Şerif Erol ile birlikte hazırladı, programın koordinatörlüğünü de yaparak teknik yapımcılığını da üstlendi.


Mete Sohtaoğlu Hayatı ve Biyografisi

mete sohtaoglu hayati ve biyografisi

Yayıncılık hayatı boyunca sayısız reklam ve program jingle’ına da imza atarken ‘Beatles’ Yüzyıla bin şarkı’ gibi radyo belgesellerinde de koordinatörlüğün yanı sıra teknik yapımcı olarak görev aldı. 2000 yılında IXIR bünyesinde Türkiye’nin ilk profesyonel müzik içerikli web siteleri olan yepnew.com ve basamax.com’da Editör olarak çalıştı. Bu dönem içerisinde ayın, yılın dj’i ve yılın radyo programı başlıklarında bazı müzik dergileri tarafından ödüllendirildi. Bir süre Radyo 92.3 ve Radyo Kozmos’ta Prodüksiyon Yönetmenliği-Yayın Yönetmeni yardımcılığı yaptı.

Ayrıca Sohtaoğlu, birçok müzik yarışmasında jüri üyesi olarak da bulundu. Çeşitli dergilerde yazıları yayınlandı, tv, radyo programlarına katıldı. Birçok yerli, yabancı müzik grubu ve müzisyen ile beraber konser ve turnelerde DJ olarak sahne aldı. AVEA ve Efes Dark gibi kuruluşların bazı organizasyonlarında da DJ olarak performans sergiledi. Bazı radyoların kuruluş aşamasında danışman olarak yer aldı. TAPS, Alegria, Andon, Kemancı gibi gece kulüplerinin müzik danışmanlığını da yaptı.

Majör Müzik organizasyonda proje sorumlusu, Hammer Müzikte basın danışmanı olarak çalıştı. Vatikan, Ortaçağ, Türk radyo yayıncılığı, Küresel terör üzerine amatör yazı-araştırma çalışmaları var. Efsane radyo programları arasında gösterilen Beton programını hazırlayıp sundu. Bununla birlikte iyi derecede İngilizce biliyor ve bununla birlikte Japon kültürü ve dili üzerine eğitim aldı.

Twitter’da Mete Sohtaoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu