Kimdir

Özgür Çelik Kimdir? Özgür Çelik Nerelidir? Özgür Çelik Hayatı ve Biyografisi

Özgür Çelik Kimdir? Özgür Çelik Nerelidir? Özgür Çelik Hayatı ve Biyografisi. CHP İstanbul il başkanı adayı olması sonrasında araştırılan isimler arasında yer alan Özgür Çelik Kaç Yaşında, Ne İş Yapıyor? Gelin birlikte Özgür Çelik hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Özgür Çelik Kimdir?

ozgur celik kimdir

Geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday olması sonrasında araştırılmaya başlanan Özgür Çelik Kimdir? Hali hazırda Bahçelievler İlçe Başkanı olan Özgür Çelik 1981 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 42 yaşındadır ve aslen Sivaslıdır. Bir çok kurum ve kuruluşta üst düzey yöneticilik yapan Özgür Çelik, aynı zamanda başarılı bir eğitim hayatına da sahiptir.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Lisans eğitimini İletişim alanında tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi Yüksek Lisansı yapmıştır. İkinci Yüksek Lisansını yine İstanbul Üniversitesi Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Çalışmaları alanında yapmıştır.


Özgür Çelik Nerelidir?

1981 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Özgür Çelik,. 2023 yılı itibari ile 42 yaşındadır ve aslen Sivaslıdır. Genel olarak Özgür Çelik’ten bahsedecek olursak; Türk siyasetinde aktif olarak yer almış ve CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) bünyesinde önemli görevler üstlenmiştir.

2015-2018 yılları arasında CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş ve aynı dönemde Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenmiştir. Bu dönemde ilçe teşkilatının başarılı bir şekilde çalışmasına liderlik etmiş ve parti içinde saygın bir konuma gelmiştir.


Özgür Çelik Hayatı ve Biyografisi

ozgur celik hayati ve biyografisi

Başarılı bir eğitim geçmişi ve iş tecrübesi olan Özgür Çelik aynı zamanda akademik olarak da kendini geliştirmiş başarılı bir isimdir.  Ayrıca belirtelim ki; 20 yıldır eğitim alanında faaliyet yürüten bir kurumun kurucusu ve müdürü olmuştur. siyasi kariyerinden bahsedecek olursak; 2015-2018 yılları arasında CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

25 Mart 2018 tarihinde gerçekleşen CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresinde İlçe Başkanı seçildi. 22 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen CHP Bahçelievler 12. Olağan Kongresi’nde yeniden seçilerek İlçe Başkanlığı görevine devam etti.

Öğrencilik yillarından itibaren çeşitli demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Sivil Toplum Kuruluşlarında başkanlık, yöneticilik ve başkan vekilliği görevlerinde bulundu. 2013-2017 yılları arasında ŞEDEF Başkan Vekilliği görevini üstlendi. Halen üst kurul delegeliğini yaptığı İSKEF ve TÜSEKON’un kuruluş çalışmalarında yer aldı.

Motosiklet kullanmaktan, futbol oynamaktan, seyahat etmekten hoşlanan Çelik, halen CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Twitter’da Özgür Çelik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu