Kimdir

Seda Selek Kimdir? Seda Selek Evli mi, Ne İş Yapıyor? Seda Selek Hayatı ve Biyografisi

Seda Selek Kimdir? Seda Selek Evli mi, Ne İş Yapıyor? Seda Selek Hayatı ve Biyografisi. Ekranların sevilen sunucuları arasında yer alan ve son olarak Halk TV‘de sunuculuk yapan Seda Selek Kaç yaşında, eşi kim? Seda Selek Nereli? araştırılmakta. Gelin birlikte Seda Selek hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Seda Selek Kimdir?

seda selek kimdir

TV ekranlarında günümüzde haber spikeri olan karşımıza çıkan Seda Selek Kimdir? merak edilmemekte. Başarılı bir kariyer geçmişine sahip olan Seda selek 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gele Seda Selek 2023 yılı itibari ile 43 yaşındadır ve aslen İstanbulludur. İstanbul’da doğup büyüyen Selek eğitim hayatını da İstanbul’da tamamlamıştır.

Kısaca eğitim hayatından bahsedecek olursak; ortaöğretim İstanbul’da tamamladıktan sonra üniversite için Turizm ve Otelcilik Fakültesini tercih etmiştir. Üniversiteden mezun olduktan sonra 1999 yılında Kuşdili Eğitim Merkezi’nde 6 ay boyunca seslendirme ve spikerlik eğitimi almıştır.


Seda Selek Evli mi, Ne İş Yapıyor?

seda selek evli mi

Özel hayatından bahsedecek olursak; 2008 yılında Tunç Arslanalp ile evlenmiştir.  Çiftin, Duru adında bir de kız çocukları bulunmaktadır. Seda Selek’in eşi Tunç Arslanalp da  medya sektöründe tanınan isimler arasında yer almaktadır.

Öyle ki Medya sektöründe bilinen ve saygı duyulan isimlerden olan Tunç Arslanalp, Power XL, Power FM ve TGRT gibi kanallarda çalıştı. Günümüzde ise CNN Türk’te gece spikerliği yapmaya devam etmektedir.


Seda Selek Hayatı ve Biyografisi

seda selek hayati ve biyografisi

Başarılı ve sempatik tavırları ile günden güne adınsa söz ettiren Seda Selek başarılı bir kariyere sahiptir. Medya sektöründe çalışma hayatına ilk olarak Number One Tv’de başlayan Selek,  ardından TV8’de çalışmıştır. Bir çok başarılı projede yer alan moderatörlük de yapan Seda Selek ardından ilke kez TGRT ekranlarında Haber spikeri olarak görev almıştır.

Bunların yanı sıra farklı bir çok program sunuculuğu yapan Seda Selek Kanal 24’te “Kadınlar Meclisi”, “Esas Mesele” ve “Günün Manşeti” adlı programları sundu. Bunların üzerine kendini geliştirmesi ve tecrübeleri ile  Haber Global ekranlarında “Seda Selek ile Türkiye’de Sabah” programını sundu.

Günümüzde ise Halk Tv’de “Neden Sonuç” ve “Perdenin Önü Arkası” programlarını sunmaktadır. Programlarına ünlü isimleri davet eden Selek sık sık başarılarından da söz ettirmektedir. Ayrıca Selek, Halk TV’de 18.00 ile 20.00 saatleri arasında Halk Ana Haber’i sunmaktadır.

Son olarak belirtelim ki; Seda Selek, Tunç Arslanalp çiftinin 2013 yılında Duru adında bir kızları dünyaya geldi. Duru 2023 yılında 10 yaşına girdi.

Twitter’da Seda Selek 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu