Kimdir

Talha Köse Kimdir, Nereli? Talha Köse Kaç Yaşında?

Talha Köse Kimdir, Nereli? Talha Köse Kaç Yaşında? Milli İstihbarat Akademisi Başkanlığı’na atanan Talha Köse hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. MİT Başkanı İbrahim Kalın tarafından göreve getirilen Talha Köse Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenleri bu makalemizde derledik.

Talha Köse Kimdir?

talha kose kimdir

Talha Köse, dünya çapında tanınan bir eğitimci ve Akademisyendir. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayan ‘Köse’ yüksek lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizleri ve Çözümleri programında yapmıştır. Doktora eğitimini ise ABD, eorge Mason Üniversitesi Çatışma Analizi ve Çözümü Enstitüsünde tamamlamıştır.

Doktora eğitimi sonrası Talha Köse George Mason Üniversitesi, Maastricht Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak dersler vermiştir. Daha sonra İstanbul Şehir Üniversitesi ile İbn Haldun Üniversitesi’nin kuruluş sürecinde görev almıştır ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Ayrıca Türkiye’nin önemli düşünce kuruluşlarından biri olan SETA‘da Toplum Masası Direktörlüğü ve Brüksel Masası Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde görev alan Köse, uluslararası ilişkiler, çatışma çözümleri, barış inşası, Türk siyaseti, etnik ve mezhepsel kimlikler ve radikalleşme gibi konularda çalışmalar yürütüyor.


Talha Köse Kaç Yaşında?

talha kose kac yasinda

Uluslararası İlişkiler, Barış ve Çatışma Çalışmaları Profesörü Talha Köse‘nin nereli ve kaç yaşında olduğuna dair bilgiler bulunmamaktadır. Bilgiler paylaşıldığında makalemize eklenecektir.

Talha Köse: Twitter 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu