Kimdir

Yücel Arzen Kimdir, Nerelidir? Yücel Arzen Hayatı ve Biyografisi

Yücel Arzen Kimdir, Nerelidir? Yücel Arzen Hayatı ve Biyografisi. Aslen müzisyen olan Yücel Arzen, son günlerde en çok merak edilen isimler arasında er aldı. Aynı zamanda AK Parti seçim şarkısı Ayasofya bestecisidir. Ardından siyasete atılan isim Yücel Arzen hakkında tüm merak edilenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yücel Arzen Kimdir?

yucel arzen kimdir

Müzisyen kimliği yanı sıra aynı zamanda siyasete de atılan Yücel Arzen Kimdir? merak edilmekte. Ünlü piyanist ve müzisyen olan Yücel Arzen, AK Partinin seçimlerde kullandığı Ayasofya şarkısının da bestecisidir. 1970 Adana doğumlu olan Yücel Arzen 2023 yılı itibari ile 53 yaşındadır ve aslen Adanalıdır. Müzisyen kariyeri yanı sıra siyasete de giren Yücel Arzen İstanbul 3. Bölge den milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.

Yücel Arzen eğitimi ve hayatından kısaca bahsedecek olursak; 1988 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’na girmeye hak kazanmıştır. Nida Tüfekçi ve Yücel Paşmakçı ile Türk Halk Müziği; Erol Sayan, Selahaddin İçli ve Nurten Erberk ile Türk Musıkisi; Fayruz Tüzün ve Jirayır Arslanyan ile armoni-kontrpuan; Faris Akarsu ve Can Çoker ile piyano çalışması sonrasında, 1994 yılında İ.T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü T.H.M Ana Bilim Dalı Bölümü’nde yüksek lisans yapmaya hak kazandı.


Yücel Arzen Hayatı ve Biyografisi

yucel arzen hayati ve biyografisi

Müzisyenlik kariyeri boyunca ünlü isimlerle çalışan Yücel Arzen, 8 yıl Onur Akın ve İbrahim Sadri’ye piyano ve bağlama çalmıştır. 150’ye yakın şarkı formundaki besteleri, Cem Karaca, Sertab Erener, Kıraç, Haluk Levent, Ahmet Özhan, Bülent Ersoy, Funda Arar, Mahsun Kırmızıgül, Ali Şan gibi bir çok ünlü isim tarafından yorumlanmıştır. Bunların yanı sıra Yücel Arzen’in Kimseler Bilmez, Erzurum, Mehmet Akif, Bir On Şarkı gibi albümleri de bulunmaktadır.

Bir çok bestesi ve yorumladığı şarkıların yanı sıra; 2001 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından hazırlanan ‘Şiir Şehir İstanbul’ adlı eserin müziklerini yazdı. Eserleri Fatih Akın’ın Duvara Karşı, İstanbul Hatırası ve Ömer Vargı’nın İnşaat adlı filmlerinde seslendirildi.

Tiyatro oyunu müziklerine başlarken ise; başta ünlü yönetmen Atıf Yılmaz’ın ‘Güllü’ adlı oyunundan hareketle Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen müzikal olmak üzere birçok tiyatro oyunu ve çocuk oyununun müziklerini yazdı. 2007 yılında T.C.D.D tarafından hazırlanan ‘İstasyon Şefi, Eliyle’ adlı albümün müziklerini besteledi.

2008 yılında Devrim Gürenç ile birlikte çıkardığı ‘Bir Aşk On Şarkı’ adlı albümde Yarim Yarim, İki Alyans ve Yalancı Bahar eserleri bulunuyor. Alişan’ın seslendirdiği Ah Le Yar şarkısının söz ve müziği de Yücel Arzen’e aittir.

Twitter 👉 Yücel Arzen


👉 Temel Kotil Kimdir, Nerelidir? Temel Kotil Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu