Çıkmış Sorular

AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF İndir Son 10 Yıl

AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF İndir Son 10 Yıl. 2024 YKS sınavına girecek adaylar daha önceki yıllarda çıkmış soruları çözerek sınava hazırlamakta. Bizlerde sınava hazırlanan öğrencilere kaynak olması açısından AYT Kimya Çıkmış Soruları PDF formatında hazırladık. Kolayca İndirebileceğiniz linkleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF

ayt kimya cikmis sorular pdf

2024 YKS girecek öğrencilerin kaynak olarak kullanabilmesi için bu yazımızda AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF formatında hazırladık. AYT son 10 yıl Kimya sorularını incelediğimizde sınavın güçlük derecesi ortadır. Öncelikle belirtelim ki sınav soruları genel olarak 9. 10. 11. ve 12. sınıf konularında gelmektedir. Kimya konu çalışmanızı tamamladıktan sonra bol bol soru çözüp soru tiplerini görerek netlerinizi arttırabilirsiniz.

Ayrıca belirtelim ki; ÖSYM benzer soru tipleri sormayı sever bu nedenle sınav öncesi geçmiş yıllara ait çıkmış soruları kesinlikle çözmelisiniz. Bu nedenle AYT sınavına girecek arkadaşlarımız için son 10 yıl üniversite giriş sınavları ÖSS-LGS ve YKS-AYT sınavlarında çıkmış Kimya sorularını ve cevaplarını tek dosya PDF formatında derledik. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak AYT Kimya Son 10 Yıl Çıkmış Sorular ve cevapları PDF formatında indirip çıktısını alarak çalışabilirsiniz.

2023 AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF


2022 AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF


2021 AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF


2020 AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF


2019 AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF


2018 AYT Kimya Çıkmış Sorular PDF


2017 LYS Kimya Çıkmış Sorular PDF


2016 LYS Kimya Çıkmış Sorular PDF


2015 LYS Kimya Çıkmış Sorular PDF


2014 LYS Kimya Çıkmış Sorular PDF


2013 LYS Kimya Çıkmış Sorular PDF


2013 LYS Kimya Çıkmış Sorular PDF


2012 LYS Kimya Çıkmış Sorular PDF


2011 LYS Kimya Çıkmış Sorular PDF


2010 LYS Kimya Çıkmış Sorular PDF


AYT Kimya Konuları

 • Kimya Bilimi
 • Atom ve Periyodik Sistem
 • Modern Atom Teorisi
 • Kimyasal Türler Arası Tepkimeler
 • Kimyasal Hesaplamalar
 • Asit, Baz ve Tuz
 • Maddenin Halleri
 • Gazlar
 • Karışımlar
 • Sıvı Çözeltiler
 • Kimya ve Enerji
 • Tepkimelerde Hız ve Denge
 • Kimya ve Elektrik
 • Karbon Kimyasına Giriş
 • Endüstride ve Canlılarda Enerji
 • Kimya Her Yerde
 • Hayatımızdaki Kimya

5 Adımda AYT Çalışma Tavsiyeleri

5 adimda ayt calisma tavsiyeleri 1

Bir Hedef Belirleyin

Öncelikle kendinize bir hedef belirleyin. Gelecekte kendinize bir vizyon ve ideal oluşturabilmek adına muhakkak bir hedefiniz olsun. Bu hedef doğrultusunda bir yol belirleyin ve bunun için kendinizi hedefinize ulaşmış olarak hayal edin. Bunun içinde kendinizi keşfetmeniz gerekir.

Kendi yeteneklerinizi, yapabilecekleriniz doğrultusunda hedef koyarsanız başarı sizin için kaçınılmaz ve daha kolay olur. hem daha azimli çalışırsınız hem de hedefiniz için hayallerinize daha kısa sürede ulaşmış olursunuz.

Planlı ve Programlı Çalışın

İkinci önemli detay ise planlı ve programlı çalışmaktır. Kendi yaşam tarzınız ile mevcut şartlarınızı en iyi derecede kullanarak kendinize bir çalışma planı hazırlayın. Bu çalışma planı ile daha fazla verim alacağınız şekilde hazırlarsanız ders çalışırken sıkılmaz ve aksine daha azimli bir şekilde yol alırsınız. Ne kadar kapsamlı ve detaylı bir program hazırlarsanız sizin o kadar faydalı olacaktır.

Ders çalışma Planınız her dersten karma bir yapı içermeli ve Bir derse ağırlık verilirken diğer dersleri ihmal edilmemelidir. Aylarca ihmal edilen ve birikme gösteren dersi plana dahil etmek zamanla daha zor olacağından bu konuda bir rehber yardımına başvurmakta yarar vardır. Her derse zorluk seviyesine göre ve biraz da o derse ne kadar çalışılması gerektiği göz önünde bulundurularak zaman ayırılmalıdır.

Doğru Kaynakları Seçin

Diğer bir önemli unsurda kaynak seçimi.  Derslere çalışırken doğru kaynaktan yardım aldığınızdan emin olun. Sınava girecek adayların en sık yaptığı hatalardan birisi bilindik ve zor kaynakları tercih etmeleridir. Şunu unutmayın ki yanlış kaynak seçimi size 1 yıl kaybettirir.

Bunun için uzmanlar tarafından da destek alarak hem konu anlatımı hem de soru bankalarını tercih ederken daha çok araştırma yapıp en çok güvendiğiniz kaynakları edinin. AYT Konu dağılımı ve soru türlerini öğrenip AYT’ ye müfredatına uygun kaynaklar seçimi yapmalısınız. Bu şekilde seçim yaparsanız sınavda hem daha başarılı olur hem de sınav stresi yaşamamış olursunuz.

Bol Bol Kitap Okuyun 

Her ne olursa olsun her gün aralıksız olarak mutlaka kitap okuyun. En az 10 sayfa bile okusanız da günlük kitap okuma rutininizi bozmadan devam edin. Kitap okumak sınavda soruları daha iyi anlamanızı ve daha iyi kavrayarak kolaylıkla soru çözmenizi sağlayacaktır. Hem zihninizi okuma hızına alıştırmış hem de okunanı anlama yeteneğini daha da hızlandırmış olacaksınız. Doğal olarak buda size sınavda 1 adın öne taşıyacak ve sınav süresini daha aktif kullanmış olacaksınız.

Denemelere Katılın

Sınav yaklaşırken konuları bitirmiş olmalısınız ki artık soru çözerken hızınızı belirleyebilesiniz. Etrafınızda yapılan bütün denemelere katılın ve sonuçları mukayese edin.  Sürekli denemelere katılmak hem eksiklerinizi görmenize hem de sınav sırasında hızınızın artırmanıza faydalı olacaktır. Denemeler sayesinde hangi konulara ağırlık vermeniz gerektiğini görebilir ve soru çözme hızınızın yeterli olup olmadığını tecrübe edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉2024 AYT Kimya Kaynak Kitap Önerileri 

👉AYT Kimya Konuları 2024 PDF

👉2024 YKS (TYT-AYT) Kimya YouTube Kanal Önerileri

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu