Güncel Bilgiler

En İyi Laptop Soğutucu Önerileri 2024 – En İyi Laptop Soğutucu Hangisi?

En İyi Laptop Soğutucu Önerileri 2024 – En İyi Laptop Soğutucu Hangisi? Laptop soğutucunun amacı, dizüstü bilgisayarın aşırı ısınmasını önlemek veya ısınma sorunlarını azaltmaktır. Peki ama Laptop soğutucu neye göre alınır? Laptop soğutucu ne kadar soğutur? merak edilmekte. Gelin birlikte En İyi Laptop Soğutucu tavsiyelerine göz atalım…

En İyi Laptop Soğutucu Önerileri 2024

en iyi laptop sogutucu onerileri 2024

Dizüstü bilgisayarlar, yüksek işlem gücü gerektiren görevler veya uzun süreli kullanım sırasında sıcaklık sorunları yaşayabilirler. Bu ısınma sorunları, bilgisayarın performansını düşürebilir ve hatta bazen zarar verebilir. İşte bu noktada laptop soğutucular devreye girer. Hal böyle olunca laptoplar için en iyi laptop soğutucular alınması gerekmektedir.

Laptop soğutucular veya bilgisayar soğutucular, dizüstü bilgisayarların sıcaklık kontrolünü ve performansını artırmak için kullanılan cihazlardır. Dizüstü bilgisayarlar, işlemcileri, grafik kartları ve diğer bileşenleri kullanırken ısınır. Bu ısınma, bilgisayarın performansını düşürebilir ve hatta zarar verebilir.

Laptop soğutucular, bilgisayarın altındaki fanlar veya soğutma pedleri ile sıcak havayı dışarı atar ve daha serin hava çeker. Bu, dizüstü bilgisayarın iç sıcaklığını düşürerek ısınma sorunlarını azaltır. Ayrıca; dizüstü bilgisayarın altına yerleştirilen ince pedler veya yükseltilmiş bir tasarıma sahip olabilir.

Bu, bilgisayarın altını yükseltir ve hava akışını artırır. Daha iyi hava akışı, iç bileşenlerin daha etkili bir şekilde soğutulmasına yardımcı olur. Bu sebeple en iyi laptop soğutucuyu almanız önerilmektedir.

İşte En İyi Laptop Soğutucu Önerileri 2024


Kootek Cooler Ped Soğutma Matı 5

en iyi laptop sogutucu onerileri 2024 kootek cooler ped sogutma mati 5

Özellikler

Fanlar: 4 x 70 mm, 1 x 120 mm
Ped boyutu: 380 x 300 x 35 mm

Kootek, etkileyici miktarda soğutma sağlamak için beş fan kullanan (ortadaki daha büyük bir 120 mm model, etrafı 70 mm fanlarla çevrili) son derece etkileyici bir dizüstü bilgisayar soğutma pedi üretiyor ve yine de önyükleme sırasında sessiz kalıyor.

Chill Mat, fanlardan bazılarını kapatabildiğiniz (birinin, dördünün veya beşinin tamamının çalışması mümkündür) ve ayrıca (şezlong gibi bir mandal mekanizması kullanılarak) altıya kadar yükseltilebildiği için çok yönlülük açısından güçlü bir skor elde ediyor. tercihinize bağlı olarak farklı yükseklik ayarları (örneğin, film izlerken yukarı doğru çevirmek isteyebilirsiniz).

Bu soğutma pedi, 12 inç ila 17 inç arası dizüstü bilgisayarları, yani tüm yaygın boyutları alabilir ve dizüstü bilgisayarın kaymasını önlemek için ön tarafında bir çift durdurucu bulunur. Aynı zamanda iki USB 2.0 bağlantı noktasına sahip bir USB hub’ına sahiptir.

Kısacası, bu, çok fazla esnekliğe sahip, yüksek kaliteli bir soğutma pedidir ve makul bir orta sınıf fiyat etiketinden yararlanır, bu da onu, cüzdanınıza çok fazla zarar vermeden her şeyi kapsayan çok yönlü bir ürün için en iyi seçimimiz haline getirir.


Tree New Bee Soğutma Pedi

en iyi laptop sogutucu onerileri 2024 tree new bee sogutma pedi

Özellikler

Fanlar: 4x110mm
Ped boyutu: 408 x 287 x 29 mm

Dizüstü bilgisayar soğutma görevleri için çok uygun fiyatlı bir çözüm istiyorsanız işte burada. Tree New Bee’nin ürünü, ayarlanabilir hızlara sahip dört adet 110 mm’lik fanla çalışır (hızı düşürdüğünüzde mavi LED ışıklar söner; isterseniz fanlardan ikisini de kapatabilirsiniz).

Piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedlerinden biri, uygun fiyatlı, oldukça sessiz ve iyi miktarda (uygun şekilde değişken) soğutma sağlıyor ve yapımcıların iddia ettiği gibi arkadaki bir çift ayak üzerinde kaldırılabiliyor. ergonomik yazma açısı (ve tabii ki altta daha fazla hava akışıyla geliştirilmiş soğutma).

Dezavantajı ise yalnızca bir yükseklik ayarının olması ve bazıları için biraz dik olabilir. Muhtemelen bu sayfanın başka bir yerinde gördüğünüz gibi çoğu ürün farklı yükseklik seçenekleri sunar. Yine de bu, Tree New Bee Soğutma Pedi’nin fiyat ve performans arasında övgüye değer bir denge kuran mükemmel bir seçim olmasını engellemez.


Cooler Master NotePal U3 Plus

en iyi laptop sogutucu onerileri 2024 cooler master notepal u3 plus

 

Özellikler

Fanlar: 1x230mm
Ped boyutu: 305 x 379 x 47 mm

Cooler Master havalı olmayı biliyor, umarsınız ve firmanın Notepal’ı kitaplarımızda kazanandır. Etkileyici derecede sessiz olan tek bir büyük 230 mm’lik fan kullanan bu fan, bir fan hızı denetleyicisine sahiptir ve dizüstü bilgisayarınız boyunca ‘optimum hava akışını’ sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Aslında, dakikada 89,8 fit küp olarak derecelendirilerek etkileyici miktarda havayı kaydırıyor; çok etkili bir soğutma seviyesi.

Bu cihaz ayrıca, dizüstü bilgisayarınızın klavyesini kullanmanız için en iyi açıyı sağlamayı amaçlayan hafif eğimli ergonomik tasarımın yanı sıra bir yüzeye yerleştirildiğinde stabilite sağlayan kaymaz ayaklardan da yararlanır. Ek bir avantaj olarak, arka tarafta üç adet USB bağlantı noktası vardır.

Notepal XL, boyutu 17 inç’e kadar olan dizüstü bilgisayarları taşıyabilmektedir ve burada elde ettiğiniz soğutma performansına göre makul fiyatlıdır. Bu ürün Kootek’e çok yakın bir ikinci ürün, ancak çok yönlülük cephesinde kaybediyor. Kootek’i ABD dışında bulamıyorsanız – bazı bölgelerde stok çok zayıf görünüyor – o zaman bu, güçlü soğutma için harika bir alternatiftir.


Thermaltake Massive 20 RGB

en iyi laptop sogutucu onerileri 2024 thermaltake massive 20 rgb

Özellikler

Fanlar: 1x200mm
Ped boyutu: 471 x 354,5 x 46,5 mm

Ağır bir dizüstü bilgisayar için en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedine ihtiyacınız varsa, bu Thermaltake ürünü, adından da anlaşılacağı gibi devasa bir dizüstü bilgisayarla başa çıkabilir. 17 inçlik bir taşınabilir cihazla hiç zorlanmaz ve hatta daha büyük 19 inçlik oyun dizüstü bilgisayarlarına ev sahipliği yapma kapasitesine sahiptir.

Soğutma için 200 mm’lik bir fanı vardır (fan hızı ayarlanabilir) ve üç farklı yükseklik ayarı vardır (13 dereceye kadar açıya kadar). Büyük fan, daha büyük dizüstü bilgisayarlar için verimli soğutma sağlar, ayrıca çeşitli farklı modlarla (atımlı, yanıp sönen veya yalnızca farklı renklerde statik aydınlatma) altlığın kenarlarında RGB aydınlatmaya da sahip olursunuz.

Plastikten yapılmıştır ve yapım kalitesi soğutma pedi dünyasında karşılaşacağınız en iyi kalite olmasa da, ağır bir oyun dizüstü bilgisayarını destekleyecek kadar sağlamdır. Burada da fiyat etiketinin oldukça yüksek olduğunu unutmayın.


Targus Soğutma Matı

en iyi laptop sogutucu onerileri 2024 targus cooling mat

Özellikler

Fanlar: 2 x 2.500 rpm
Ped boyutu: 354 x 260 x 25 mm

Soğutma pedlerinin bir dizi başka çevre birimini bağlamak için genişletme yetenekleri de sunmasını isteyenler için, biraz soğutma çözümüyle çaprazlanmış bir dizüstü bilgisayar yuvasına benzeyen Targus Chill Mat’a göz atın.

Chill Mat, 4 bağlantı noktalı bir USB hub’ına (USB 2.0 bağlantı noktalarına sahip) sahiptir ve bir çift fan aracılığıyla soğutma sağlar (her ne kadar Targus bunların boyutunu belirtmese de, üretici 2.500 fana kadar çalışabileceklerini belirtse de) rpm).

Bu, etkileyici derecede ince, iyi yapılandırılmış bir cihazdır ve dört farklı yükseklik seviyesi arasında ayarlanabilir. Az sayıda USB bağlantı noktasına sahip dizüstü bilgisayarları olanlar için bu, iki cephede de yararlı bir çözüm olabilir.


TeckNet N8 Dizüstü Bilgisayar Soğutma Pedi

en iyi laptop sogutucu onerileri 2024 tecknet n8 laptop cooling pad

Özellikler

Fanlar: 3 x 118 mm
Ped boyutu: 380 x 280 x 28 mm

Bir soğutma pedine mümkün olduğunca az para harcamak istiyorsanız TeckNet’in her yerde görebileceğiniz kadar ucuz fiyatlı harika bir çözümü var. Ve hala iyi bir ürün alıyorsunuz.

N8, yeterli düzeyde soğutma sağlayan üçlü 118 mm soğutma fanıyla birlikte gelir; ayrıca cihaz, son derece ince ve taşınabilir bir tasarımdan da yararlanır. Yukarı kaldırmak için uzatılabilen bir çift ayağı ve ek bir cihazı takmak için bir USB bağlantı noktası vardır (N8 tesadüfen USB üzerinden bağlanır ve güç sağlar).

Yapım kalitesi belki de en iyisi olmayabilir, ancak N8 etkileyici derecede sessizdir ve işi oldukça basit bir şekilde yapar ve bunu gerçekten çok ucuza yapar.


Cooler Master Notepal X-Slim

en iyi laptop sogutucu onerileri 2024 cooler master notepal x slim

Özellikler

Fanlar: 1x160mm
Ped Boyutu: 380 X 270 X 27,5~46 Mm

Yanınızda taşıyabileceğiniz taşınabilir bir soğutma pedi istiyorsanız X-Slim tam size göre. En ince noktası yalnızca 27,5 mm’dir ve 700 g ağırlığıyla çok hafiftir.

Bu taşınabilirlik düzeyine yaklaşan başka ürünler de var – örneğin Havit’in 12 inç ila 17 inç Dizüstü Bilgisayar Soğutucusu – ancak Cooler Master’ın çabası, kaliteli yapısından dolayı övgüyü hak ediyor. Aynı zamanda boyutu 17 inçe kadar olan dizüstü bilgisayarlarla da başa çıkabilir ve 160 mm’lik tek fan, mükemmel hava akışı sağlarken işleri fısıltı kadar sessiz tutar.

X-Slim, eşyaların düzenli ve taşınabilir olmasını sağlamak için şık kablo yönetim olanaklarından da yararlanır. Notepal X-Slim oldukça kompakt olmasına rağmen, dizüstü bilgisayarınızı soğutmak için gerçekten taşınabilir bir aksesuar istiyorsanız aşağıdaki son girişimize göz atın.


Klim Cool

en iyi laptop sogutucu onerileri 2024 klim cool

Tamam, bunu biraz joker karakter olarak en sona atmayı düşündük, çünkü bu bir dizüstü bilgisayar soğutma pedi olmasa da benzer bir şey yapan fan tabanlı bir aksesuardır (emme yoluyla da olsa). hava üflemek yerine). Ayrıca gerçekten taşınabilir bir çözüm isteyenler için, bu gerçekten kompakt bir iştir; halbuki (kaçınılmaz olarak) dizüstü bilgisayar boyutunda bir ayak izine sahip oldukları göz önüne alındığında herhangi bir dizüstü bilgisayar soğutma pedi o kadar da küçük olmayacaktır.

Burada önemli bir uyarı olduğunu unutmayın: Bu cihazlardan birinin takılması için dizüstü bilgisayarınızın yan veya arka tarafında bir havalandırma deliğine ihtiyacı olacaktır. Dizüstü bilgisayarınızın yalnızca tabanında havalandırma delikleri varsa, bu belirli ürünler söz konusu olduğunda şansınızın tükendiğinden korkuyoruz.

Belirtildiği gibi, dizüstü bilgisayarı soğutmak için içine hava üflemek yerine, ‘vakumlu soğutucu’ olarak adlandırılan fikir, havayı dışarı çekmeleridir, ancak bu da aynı derecede soğutma etkisine sahiptir. Hatta bazıları bunun geleneksel bir soğutma pedinden daha etkili olduğunu iddia ediyor, ancak her iki durumda da mevcut çözümlerden iyi bir ürün seçtiğiniz sürece işinizi hallediyorsunuz.

Bu durumda bizim önerimiz, çok etkili bir soğutucu olan Klim Cool’dur; bu soğutucu bir dizi farklı ataşmanla birlikte gelir, böylece cihazı taktığınız havalandırma deliğinin boyutu ne olursa olsun koruma altına alınırsınız. Ayrıca dizüstü bilgisayarınızın içindeki sıcaklığı ölçer ve fan hızını uygun soğutma düzeyine göre otomatik olarak ayarlar; gerçekten oldukça kullanışlı.

Üretici, ürünü beş yıllık bir garanti ve 30 günlük ücretsiz iade politikasıyla desteklemektedir; böylece dizüstü bilgisayarınızla nasıl çalıştığını görmek için ürünü bir deneme yapabilirsiniz. Bir başka avantaj da bunun pahalı bir aksesuar olmaması ve daha uygun fiyatlı soğutma pedlerinin fiyatlarına uygun olmasıdır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉En İyi SSD Markaları Önerisi 2024

Bizi Instgram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu